Maailm

JUHTUB KA KAUGEMAL: Uus-Meremaal lasti maha politseinik 

Toimetas Juhan Mellik, 19. juuni 2020 15:45
Uurijad Aucklandis sündmuskohal.Foto: AFP/Scanpix
Esimest korda viimase 11 aasta jooksul hukkus Uus-Meremaal teenistusülesandeid täitnud politseinik. Tema ja tema kolleegide pihta avati tuli tavapärase liikluskontrolli käigus.

Veretöö toimus täna riigi suurimas linnas Aucklandis, kui korrakaitsjad üritasid peatada kahtlust äratanud sõidukit. Surnud politseinik ei kandnud ametirelva, seda ei teinud ka tema haavata saanud paarimees.

„Olukord on šokeeriv. Need on kõige hullemad uudised, mille võivad töö käigus saada nii korrakaitsjad kui ka nende perekonnad,“ tsiteerib Independent politseijuhti Andrew Costerit.

Kaks politseinikku olid asunud jälitama kahtlast autot, mille nad hetkeks silmist kaotasid. Peagi avastasid nad, et masin on lähedalasuval kõrvalteel teelt välja sõitnud. Lähenedes avas nende pihta oma pikaraudsest relvast tule keegi mees, kes seejärel koos kaaslasega teist sõidukit kasutades põgenes.

Lisaks paarimehele viidi haiglasse ka süütu kõrvalseisja, kes sai hoobi põgenike autolt. Nad mõlemad on stabiilses seisus. Peagi avastas politsei lähedusest ka teise mahajäetud masina.

BBC kirjutab, et politsei on võtnud kinni 24aastase kahtlusaluse, kellele esitati süüdistus mõrvas. 

Relvastamata korrakaitsjad on Uus-Meremaal tavapärane nähtus. Eelmisel aastal pärast mošees toimunud terrorirünnakut võttis riik vastu rangemad relvaseaduse, mis keelustas kõige suurema tulejõuga poolautomaatsed relvad.

Samal teemal

17.06.2020
Uus-Meremaal algasid taas „Avatari“ võtted

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee