Sisuturundus

6 toredat ideed, mida puhkusega ette võtta 

Kaup24, 19. juuni 2020 12:43
Foto: Envato Elements
Jaanipäeva perioodiga on saabunud meist enamike puhkus – aga mida toredat sellega pihta hakata, et saaksid hiljem rõõmsalt ja rahulolevalt tööle minna?

Paljude inimeste jaoks on probleemiks puhkuse ajal end töölainelt välja lülitada. Vägisi tikuvad pähe mõtted, kas asendaja saab sinu tööga hästi hakkama, äkki peaks sellele ühele e-mailile vastama või veel hullem, mõned tööasjad ära tegema. Teine äärmus on see, kui hakatakse tegema kõiki neid töid (näiteks remont), mida muul ajal ei ole jõudnud teha. Loomulikult tuleks seda kõike vältida – niisugustest mõtetest vabanemiseks on kõige lihtsam vahetada keskkonda.

Selleks, et minna pärast puhkust rõõmsalt ja puhanuna tööle, tuleks koguda positiivseid emotsioone. Kui inimene tunneb positiivseid emotsioone, taastub loomulik elujõud ning hakatakse end üleüldiselt paremini tundma.

Me ei saa öelda, milline puhkus on hea ja milline halb. Igaüks peab seda ise tunnetama – küll aga anname mõned toredad ideed, kuidas oma suvepuhkust veeta!

Puhka ennast välja, aga ära maga üle. Esimestel puhkusepäevadel on hädavajalik veidi logeleda. Nautida mittemidagitegemist. Loomulikult tahetakse unevõlg tasa teha. Aga siinkohal peab olema ettevaatlik – liigne magamine mõjub hoopis halvasti! Lõppkokkuvõttes muudab see sind loiuks ning pole enam viitsimist midagi toredat ette võtta. Nii võibki juhtuda, et puhkuse lõpus kehitad õlgu ja mõtled, et ega midagi väga erilist selle nädala-kahe jooksul ei tehtudki.

Mine matkama või sõida kuhugi. Kui esimene väsimus on välja puhatud, siis võta ette midagi aktiivset. Kuigi praegusel suvel on pigem eelistatud puhata Eestis, ei ole kindlasti mitte vaja sellepärast kurvastada. Meie kodumaa on ju nii ilus. Soovid Eesti oma paradiisisaart külastada? Mine Hiiumaale! Tahad kallimaga romantikat teha? Jaluta mööda Viljandi armsaid tänavaid! Otsid avastamata pärli? Eriti põnev paik nii lastele kui täiskasvanutele on Võrumaal asuv Pesapuu vaatetorn.

Matkamine on imehea viis saada loodusega kontakti. Kulge mööda metsaradu, vali ööbimiseks kämping või telgid ning saad mõnusalt looduslähedase kogemuse. Telkimine on iseäranis tore kogemus lastele, kes on alati rõõmsad, kui saavad ööbida teistsuguses keskkonnas. Juhul kui igatsed veidi mugavamat ööbimist, tulevad ilmselt kasuks täispuhutavad madratsid. Kui sul on matkale minnes kaasas hea matkavarustus, kujuneb sinu elamus kindlasti suurepäraseks. Kaup24-st leiab hea valiku puhkuseks vajaminevaid tooteid.

Tee oma aed korda. Kui naudid tomatite, porgandite ja lilledega asjatamist, siis on kindlasti aiatööd sinu jaoks meeldiv variant. Aga stop! Kontrolli end, et sa ei hakkaks liialt rahmeldama – kui sa oled õhtuks täiesti läbi, siis see ei ole küll mingi puhkus. Aeda ei peaks minema tööd tegema. Askelda veidi peenra ümber, siis istu kiiges, loe raamatut, seejärel asjata jälle. Sedaviisi, et oleks endal hea.

Taasavasta oma kodulinna. Alati ei pea millegi põneva avastamiseks kodust eemale sõitma. Millal sa viimati enda kodulinnas avatud silmadega ringi kõndisid? Välismaale minnes klõpsutad sa kindlasti hulgaliselt fotosid, aga kui palju on sul pilte oma kodukohast? Avasta taas oma linna sarm.

Külasta vanavanemaid. Eriolukorra perioodil pidid vanavanemad üsna palju aega üksi veetma. Nüüd on aeg see tasa teha! Mine kohe mõneks ajaks neile külla – abista jõukohaselt majapidamistöödes või aias, tehke koos süüa või lõhkuge kasvõi puid. Kuula, milliseid põnevaid lugusid su targad vanavanemad oskavad rääkida. Ja loomulikult ärge unustage aias toredaid õhtuseid grilliõhtuid teha.

Tee midagi uut. Proovi teha midagi sellist, mida pole varem teinud ega kogenud. Alustuseks mõtle sellele, milline on tööajal sinu rütm – on see pigem täis rabelemist ja uusi elamusi või on elu pigem üksluine? Sellest johtuvalt vali endale mõni tore uus tegevus. Teisisõnu, kui sa oled tööperioodil rabelenud, siis võta ette midagi rahulikku. Miks mitte minna loodusesse, täiesti üksinda ja ilma sidevahenditeta? Kui elu on olnud pigem üksluine, siis otsi põnevaid seiklusi – mine näiteks SUP-lauaga sõitma, uju rabajärves, tee langevarjuhüpe… Kui oled ammu soovinud midagi toredat õppida, siis nüüd on selleks ideaalne aeg – osale näiteks fotograafia kursusel, harrasta käsitööd või miks mitte, proovi mõnda pilli õppida. Mis iganes sind kõnetab!

Ilusat puhkust!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee