Eesti uudised

Eesti arstide liidu juht relvalubadest: ohtlikkuse hindamise eest peab vastutama politsei 

Toimetas Marvel Riik, 19. juuni 2020 11:31
„Arsti roll on ainult isikule meditsiinilise hinnangu andmine vastavalt sätestatud nõuetele,“ kostis esti arstide liidu president Jaan Sütt.Foto: Vallo Kruuser / Ekspress Meedia
„Arstil ei ole võimalik etteulatuvalt määrata isiku ohtlikkust, samuti ei kuulu arsti ülesannete hulka relvaloa taotleja taustakontrolli tegemine karistusregistri või muude andmete põhjal,“ ütles Eesti arstide liidu president Jaan Sütt sotsiaalministeeriumile.

Sütt toob kirjas ministeeriumile välja, et relvaloa tervisetõendi väljastamise korra muutmisega ei tohi suureneda arstide töökoormus ja väheneda arstiabi kättesaadavus. „Leiame, et arstil ei ole võimalik etteulatuvalt määrata isiku ohtlikkust, samuti ei kuulu arsti ülesannete hulka relvaloa taotleja taustakontrolli tegemine karistusregistri või muude andmete põhjal,“ selgitas Sütt.

„Arsti roll on ainult isikule meditsiinilise hinnangu andmine vastavalt sätestatud nõuetele. Taustakontrolli ja ohtlikkuse hindamise eest peab vastutama relvaloa väljastaja.“

Sütt teeb arstide liidu poolt ettepaneku, et relvaloa, aga ka teiste tervisetõendite puhul tuleks selgemalt defineerida taotleja vastutus andmete õigsuse eest. Ühtlasi peaks taotlejal olema kohustust teavitada arsti, kui terviseseisund muutub niivõrd, et oleks vaja uut hindamist.

Samal teemal

16.09.2020
MILLISEID RELVI KASUTAVAD JÕHKRAIMAD KURJATEGIJAD? Tappa saab ka püssiga, mille jaoks pole luba vajagi!
10.06.2020
Õigusteadlane: seaduste järgi olnuks äärmiselt raske keelduda Mikk Tarrastele relvaluba andmast
08.06.2020
PSÜHHOLOOG: tulistaja päästikuks võis saada saavutusvajadus
08.06.2020
Perearst Karmen Joller relvaloa tervisetõenditest: „Ega siis inimene ju ütle, et ma lähen lasen kellegi auto pihta.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee