Poliitika

Värske küsitlus: Isamaa toetus on langenud alla valimiskünnise 

Toimetas Hindrek Pärg, 19. juuni 2020 10:22
Isamaa erakonna juht Helir-Valdor SeederFoto: Merilin Ulm
Värskelt avaldatud Turu-Uuringute AS küsitluse kohaselt on koalitsiooni kuuluva Isamaa toetus langenud kolmele protsendile ehk alla valimiskünnise. 

Kui veel mullu maikuus oli Isamaa toetus 11 protsenti, siis pärast seda on erakonna toetuskõver liikunud allapoole ning kui viimased pool aastat on see olnud viie ja seitsme protsendi vahel, siis juunikuus langes kolmele protsendile, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Isamaa kolmeprotsendise reitingu puhul tasub meenutada, et sama madalale langes see ka septembris 2018, kuid kuus kuud hiljem reaalses valimisolukorras oli see 11,4 protsenti.

Erakondade toetuste uuring mõõdab erakondade brändide populaarsust, kuid valimispäeval valivad paljud inimesed mitte erakondi, vaid konkreetseid poliitikuid ja seetõttu on Isamaa toetus tänu tugevatele kandidaatidele valimisolukorras alati kõrgem, kui näitavad küsitlused.

Kuu varasemaga võrreldes kerkis Reformierakonna toetus veel kolme protsendipunkti võrra, mis aitas neil suurendada vahet Keskerakonnaga: juunis toetas Reformierakonda 33% ja Keskerakonda 27% vastanuist.

Kindlal kolmandal kohal erakondade populaarsusedetabelis oli juunis konservatiivne rahvaerakond (EKRE), keda toetas 16%, neljandal-viiendal järgnesid üsna võrdse toetusega parlamendiväline erakond Eesti 200 (9%) ja sotsid (8%).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee