Maailm

ALAKU VÕISTLUS TURISTIDE NIMEL: Lääne-Balkani turismimaad toibusid koroonast esimestena 

Vambola Paavo, reisiajakirjanik, 30. juuni 2020 08:23
KÕIK ON OODATUD: kui muidu hakkas Dubrovnik turistide arvu piirama, siis tänavu oodatakse tulijaid pikisilmi.Foto: Erakogu
Koroonakriis Lääne Balkani turismimaid ei säästnud. Eriti valus oli löök Horvaatiale, kus turismitööstus on riigi peamine majandusharu. Aastas toob see sisse 11-12 miljardit eurot (võrreldav Eesti riigieelarvega!). Õnneks tabas löök madalhooajal ehk märtsis ja aprillis, kui enamus hotelle ning restorane ei olnud nagunii avatud. Horvaatia ja teised piirkonna riigid kibelevad nii välis- kui kodumaiseid külalisi vastu võtma. Montenegro majandust toetavad suuresti Vene turistide hordid, ent nende naasmise päev jääb ilmselt veel kaugele.

Hooaeg algab Dalmaatsia rannikul aprilli lõpus ja kestab oktoobri keskpaigani. Horvaatia sulges koroonakriisi puhkedes koheselt piirid naabritega. Erilise tähelepanuga jälgiti üle mere Itaalias toimuvat. Igasugune laevaühendus katkestati. Riigis seiskus elu pea täielikult: bussi-ja rongiliinid ei liikunud,  Zagrebi ja Spliti lennijaamad võtsid vastu vaid hädaabilendusid. Avalikes kohtades pidi kandma maski. Kaubanduskeskused olid täielikult suletud. Töötasid vaid apteegid ja väiksemad toidupoed.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.06.2020
Puhkuseplaanid vastu koroonataevast: kas reisisellid juba julgevad minna uutele rännakutele?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee