Sisuturundus

Eestlaste loodud kokteil sai San Francisco konkursil maineka auhinna 

Punch Drinks, 18. juuni 2020 15:57
Pudelikokteilid on Eesti poeriiulitel pilku püüdnud juba aastaid, kuid mitte kunagi varem ei ole need olnud nii populaarseid kui nüüd. Omal veidral moel on pudelikokteilide tõusu katalüsaatoriks olnud just koroonakriis.

COVID-19 tingituna pidid mitmed restoranid, baarid ja kohvikud olema nutikad ning leidma üha uusi viise, kuidas tulla toime ajal, mil üritused, meelelahutus ning sotsialiseerumine väljaspool kodu oli sisuliselt võimatu. Sellest tingituna otsustasid mitmed Tallinna populaarsed kokteilibaarid pakkuda inimestele võimalust nautida kvaliteetseid kokteile kodust lahkumata.

Pudelikokteilid kerkisid ühtäkki kokteilimaailma epitsentrisse. Kui esialgu võib mõte pudelikokteilist tunduda veidi võõristav, siis tegelikkuses sai üsna kiiresti selgeks, et kvaliteedis järeleandmisi ei tehtud. Häid kokteile saab tõepoolest nautida ka pudelist.

Vähesed teavad, et Eestis on juba aastaid tegutsenud maailmatasemel kokteililabor, mille põhiliseks tegevusalaks ongi just pudelikokteilide valmistamine. Tegemist on joogitootjaga Punch Drinks – see on uue ajastu joogivabrik, mis valmistab oma Tallinna kokteililaboris ainulaadseid ökokarastusjooke ja džinnikokteile. Naturaalsetest infusioonidest valmistatud joogid on eelistatud valik neile, kes hindavad, et maitsvaid jooke on võimalik valmistada ka ilma säilitusainete ning üleliigse suhkruta. Punch Drinksi põhiliseks fookuseks on siiski džinnikokteilid – kusjuures džinn, mida kokteilides kasutatakse, on üldjuhul ise tehtud.

Samas leidub ka põnevaid koostööprojekte, kus on kasutatud teiste Eesti väiketootjate toorainet. Heaks näiteks on nende mõnusalt värske ja suvine kokteil Cucumber Spritz, mis valminud koostöös Põhjaka mõisa napsumeistritega. Kusjuures kõnealune jook sai äsja mainekal San Fransisco Spirits Awardsi maitsmisvõistlusel uhke hõbemedali, mis on kindlasti väga väärikas tunnustus Eesti kokteilimeistritele.

Ühtlasi oli see kompliment kodumaisele toorainele. Kuigi oma jookide valmistamisel kasutatakse hulganisti põnevaid ja eksootilisi taimi ning ürte, ei ole tahaplaanile jäetud kodumaist toorainet. Nii oli ka näiteks San Fransiscos laineid löönud Cucumber Spritz kokteiliga, milles on kasutatud värsket eesti kurki, sidrunikoori ning Põhjaka mõisa aiast nopitud basiilikut.

Kergesti tarbitavad vähesuhkrused kokteilid on suurepäraseks alternatiiviks õllele või siidrile, mitte ainult tavapärastele baarikokteilidele. Kindlasti äärmiselt põnevad ja uudsed joogid, millega näiteks oma jaanipäeva peolaud eriliseks muuta ning külalisi üllatada.

Rohem infot nende põnevate jookide kohta leiad Punch Drinksi veebist SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee