Eesti uudised

Täiendatud!

Töötukassa palgatoetus meelitas ligi tüssajaid: riigilt üritati välja petta hinnanguliselt 100 000 eurot (1)

Toimetas Hindrek Pärg, 19. juuni 2020, 08:36
Eesti töötukassaFoto: Aldo Luud
Töötukassa teatas neljapäeval, et kahtlustab rühma inimesi töötasu hüvitise väljapetmise katsetes.

Kahtlustuse kohaselt on kuritegelik rühmitus erinevate ettevõtete alt proovinud saada korduvalt oma fiktiivsetele tööajatele töötasu hüvitist. Tööle on vormistatud inimesi, kelle andmed on kahtlustuse kohaselt mõnel juhul ka inimeste käest ostetud.

Töötukassale on laekunud ka vihjeid, kus kirjeldatakse raha lubamist selle eest, et võimaldatakse kasutada oma isikuandmeid töötasu hüvitise taotlemiseks läbi ettevõtte, kus konkreetsed inimesed tegelikult pole töötanud.

Summa, mida on üritatud erinevate taotluste kaudu välja petta, on hinnanguliselt 100 000 eurot. Töötukassa pole raha välja maksnud. Kogutud tõendid sellise tegevuse kohta esitas töötukassa eile pärastlõunal Põhja Ringkonnaprokuratuurile.

Töötukassa tuletab inimestele meelde, et isikuandmeid ei tohi teistega jagada.

Kokku on tänase seisuga töötukassa töötasu hüvitist välja makstud ligi 229 miljonit eurot. Hüvitist on saanud 136 000 inimest. Kõik taotlused läbivad ka järelkontrolli.

Prokuratuur: alustasime juba esimese kriminaalmenetlusega 

"Kohtusime töötukassaga juba eriolukorra ajal, et rääkida võimalikest pettustest, mille abil püütakse eriolukorra leevendamiseks välja töötatud abimeetmeid ebaausalt ära kasutada," ütles kommentaariks ringkonnaprokurör Heleri Randma. 

Ta lisas, et õiguskaitseorganite jaoks on oluline, et toetused jõuaksid nendele, kellele see on päriselt vajalik. "Paraku näeme oma kogemuse pealt, et igasuguste toetuste jagamisega esineb oht, et toetusi üritatakse ka välja petta. Tänaseks ongi taolise kahtluse uurimiseks esimene kriminaalmenetlus alustatud," sõnas Randma.

Samal teemal

1. juuni 2020, 13:16
VIDEO | Milline on Eesti majanduse olukord? Ministrid ja riigikontrolli andsid aru
20. mai 2020, 11:32
Põllumeeste avalik kiri maaeluministrile: „Meil on kriis haripunktis ja teie olete puhkusel?! Tulge kohe oma kabinetti tagasi ja asuge viivitamatult tööle!“
18. mai 2020, 13:12
Tanel Kiik: töötus võib aasta keskmisena olla 13,5 protsenti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee