Maailm

PROTESTILE ÕLI TULLE: Ameerikas tappis veel üks politseinik mustanahalise mehe (2)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Greete Kõrvits, 18. juuni 2020 20:10
ALGUL OLI KÕIK RAHULIK: Rayshard Brooks allus politseinike käskudele, kuid üritas hiljem põgeneda.Foto: Atlanta Police Department
Ameerikas toimuvatele protestidele mustanahaliste kaitseks valas õli tulle järjekordne juhtum Atlantas, kus valgenahaline politseinik tappis kahe kuulilasuga mustanahalise mehe, kes üritas tema eest põgeneda. Protestiks kolleegi süüdistamise vastu võttis osa Atlanta politseijõust kolmapäeval haiguslehe.

BBC kirjutas, et politseinik Garrett Rolfe jäi juhtunu tagajärjel tööst ilma ja teda süüdistatakse Rayshard Brooksi surma eest 11 seadusrikkumises. Kui ta kohtus süüdi mõistetakse, võib teda ennast oodata surmanuhtlus. Teine kohapeal olnud politseinik Devin Brosnan täidab ametnike sõnul kohtuasjas tunnistaja rolli, kuigi Brosnani kaitsja eitab seda. Juhtumile lisab rõhku see, et praegu toimuvad kogu riigis protestid politseivägivalla ja rassismi vastu, mis said alguse George Floydi surmast Minneapolise võmmi põlve all. Meeste surmad valasid õli tulle mitte vaid tänavatel, ka Washingtoni Kapitooliumimäel on alustatud debatti suuremaks politseireformiks.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

05.05.2020
OTSEBLOGI | MÄSSUD AMEERIKAS: toimus George Floydi mälestusteenistus, Trumpi tahetakse kohtusse kaevata
04.05.2020
KRIITIKAT IGAST NURGAST: Trumpi vastuolulised käigud häirivad ka tema toetajaid
02.05.2020
AMEERIKA RAHUTUSED | Pole vahet, kes ja milline, kui on mustanahaline?