Foto: Shutterstock
KSA Silmakeskus 18. juuni 2020 10:37
Ikka ja jälle mõtisklevad miinusprillikandjad, et millal ette võtta silmade laseroperatsioon ning vabaneda prillidest ja kontaktläätsedest. Igal aastaajal on omad tugevused, niisamuti ka suvel. Toomegi siinkohal välja, miks just suvisel ajal laserprotseduuri tegemine on meie lemmikaeg!

Suvine energia on nii elav, põnev ja seikluslik. Kui talvisel ajal oleme loomu poolest rohkem tubasemad, vaiksemad ja rahulikumad, siis suvi lausa kutsub meid rändama, lõbutsema ja soojust ning valgust nautima. Terava nägemisega pole need asjad mitte lihtsalt mõnusamad, vaid ka palju lihtsamad ja mugavamad!

Mis kõik on toredam, kui saad nautida suve ilma prillide ja kontaktläätsedeta?

1. UNUSTA LISATARVIKUD! Kui pakid asju, et minna suvilasse või nädalavahetust veetma, võid ära unustada prillid, prillitoosi, läätsed, läätsevedeliku ja konteineri. Pakkimine muutus just lihtsamaks ja hoiad oma väärtuslikku aega kokku.

2. NAUDI VABADUST! Võid joosta merevette, hüpata tiiki või minna surfama mõtlemata, kuhu prillid nii kauaks asetada või hoopis pabistada sellepärast, et läätsed oleksid silmast välja võetud. Kui oled läätsekandja, siis tasub kindlasti meeles pidada, et läätsedega ujumine pole üldse hea mõte, kuna nii võib sattuda silma baktereid ja tekkida tõsiseid põletikke!

3. KÄI MURETULT SAUNAS! Saunas käimine saab uue tähenduse – saad unustada udused prilliklaasid või uduse nägemise saunakuumuses. Selle asemel naudi lõõgastavat sauna ja jäta minevikku muretsemine nägemise pärast. Prilliklaas ja -raam ei ole kuumusele vastupidavad ja samuti ei tohi saunas kanda kontaktläätsesid. Seega on sul kaks varianti: käia saunas ilma abivahenditeta (mis suure miinuse korral võib väljakutsuv olla) või tulla laserprotseduurile!

4. MATKA NAUDINGUGA! Loodusmatkad, telkimised ja muud spontaansed plaanid on oluliselt mugavamad, sest pole vaja enam muretseda lisatarvikute ja -vidinate pärast. Selle asemel saad hommikul ärgata selge pilguga ja asuda kohe tegutsema!

5. REISI MUGAVALT! Kuigi praegu on paljudel reisiplaanid väljaspool Eestit küsimärgi all, siis loodetavasti on peagi olukord normaliseerunud ning suve jooksul saavad reisisellid teha ka mõne välisriigi külastuse. Ilma prillide või läätsedeta on nii lennukis olek kui ka terve reis kindlasti mugavam. Stress selle pärast, kuidas kaasa pakkida läätsevedelikku ja muud, on jäänud seljataha.

6. VII SPORTIMINE UUELE TASEMELE! Pole paremat aega väljas sportimiseks kui suvi. On tõeliselt mugav, kui mitte miski sind sportimisel ei takista. Pärast Flow 2.0 protseduuri võid juba seitse päeva hiljem tagasi pöörduda oma sportliku eluviisi juurde. On ainult üks suur erinevus – sinu pilk on selge ja sa ei pea muretsema, et rannas võrkpalli mängides liiv silma lendaks või kodust hiit-trenni tehes prillid eest lendaksid!

7. NÄE SUUREPÄRANE VÄLJA! Suvi on täis erinevaid põnevaid sündmusi, pidusid ja kontserte. Sa tahad suurepärane välja näha ja tunda end enesekindlalt. Lisaks pruunile ja värskele jumele ning mõnusatele suveriietele võib totaalselt uue stiili anda ka see, kui sinuga enne alati kaasas käinud prillid on kadunud! Justkui totaalse muutumise läbi teinuna saad mõnusalt ja julgelt vaadata kõigile otsa „oma silmadega”. On väga palju inimesi, kes on öelnud, et nad ei tunne end prille kandes hästi ning pärast prillidest vabanemist on nende enesekindlust kõvasti tõusnud.

8. OLE ROOLIS TURVALISEMALT! Suvised pikad autosõidud mööda Eestimaa kauneid paiku viivad meid rohkem aega veetma autorooli taga (või hoopis mootorrattal). Sinu enda ja lähedaste huvides on oluline, et kasutaksid autoroolis õige tugevusega prille või läätsesid, vastasel juhul võid olla ohtlik nii endale kui teistele kaasliiklejatele. Vaieldamatult kõige mugavam on olla autoroolis tervete, selgete ja selliste silmadega, mis ei väsi, vaja abivahendeid või mis ei muutu uduseks. Unusta prilliklaaside puhastamine, piiratud nägemisulatus või hämaras sõitmise vaev!

9. MÄNGI LASTEGA! Suvel tahaks oma pere ja lastega veeta võimalikult palju aega koos ja seda 100% nautida! Lastega mängimine saab uue tähenduse, kui väikesed käekesed ei haara enam sinu prilliraamidest või kui saad oma nägemisele täiesti kindel olla – mängida koos lastega peitust, palli, mürada või teha vettehüppeid!

10. NAUDI SUVE ILU! Suvel on nii palju ilusat, mida vaadata – värskelt tärkav loodus, lilleõied, erinevad linnud ja loomad, värvikirev päikeseloojang ja hämarad suveööd. Paljud Flow 2.0 laserprotseduuri läbinud inimesed on öelnud, et nende ees on justkui lahti rullunud uus maailm – nägemine on muutunud palju värvilisemaks, kontrastsemaks ja ruumilisemaks. Lisaks nähakse oluliselt paremini ka hämaras. Varasemalt nad arvasid, et näevad läätsede või prillidega hästi, aga nüüd mõistavad, mis tegelikult HEA nägemine tähendab! Miks mitte nautida aasta kõige ilusamat aega suurepärase nägemisega ja koguda imelisi mälestusi?

Robin Sharma on öelnud, et “ära ela ühte aastat 75 korda ja kutsu seda eluks!” Teisisõnu – ära lükka edasi oma unistusi, vaid asu tegutsema! Ela nii, et oleksid õnnelik, uhke enda üle ning saaksid rõõmu tunda igast päevast.

Kui soovid teada, kas oled sobilik puute- ja lõikevabaks silmade laserprotseduuriks, siis esimese sammuna tule Flow 2.0 silmauuringule. Tegu on ülipõhjaliku silmauuringuga, mis annab vastuse, kas oled Flow 2.0 laserprotseduuriks sobilik, lisaks ootab sind optometristi konsultatsioon, 5* klienditeenindus ja mõnus atmosfäär. Registreeri uuringule 50% soodsamalt, hinnaga 19 € (tavahind 39 €) SIIN.