Maailm

KOROONAVIIRUS MAAILMAS: 8,2 miljonit diagnoositud nakatunut ja üle 446 500 surma. Hiina piirab uuesti lennuliiklust  

Toimetas Juhan Mellik, 17. juuni 2020 13:26
Julgestustöötaja Pekingi lennujaamas. Foto: EPA/Scanpix
Pea kõikidesse maailma riikidesse jõudnud koroonaviirus näib kohati küll vaibuvat, kuid näitab mujal samal ajal taas elumärke. Pekingis, mis hakkas vahepeal juba piiranguid leevendama, tõsteti jälle ametlikku ohutaset.

Kokku on maailmas 8,2 miljonit diagnoositud koroonahaiget, surnuid üle 446 500. Kõige rohkem diagnoositud haigusjuhtumeid – 2 208 787 – on registreeritud Ameerika Ühendriikides, koroonasse surnuid on seal 119 145. Järgnevad Brasiilia 928 834 diagnoositud haigestunu ja 45 546 surmaga ning Venemaa, mille vastavad näitajad on 553 301 ja 7478.

Samal teemal

Pekingi linnavalitsus keelas Hiina pealinna elanikele igasugused reisid, mis ei liigitu hädavajalike alla. Õppetöö Pekingi koolides katkestati, elamukvartalid peavad taas kehtestama ranged järelvalvemeetmed. Guardian kirjutab, et võimud tühistasid rohkem kui mitusada pealinna saabuma ja sealt väljuma pidanud lendu. Viimase kuue päeva jooksul on Pekingis tuvastatud 137 uut nakatunut.

Uus-Meremaa võimud jäid uuesti häbisse, kui selgus, et kaks hiljuti Suurbritanniast saabunud naist, kellel tuvastati viirus, külastasid teekonnal riigi teise otsa ka oma sõprasid. Varem tekitas küsimust asjaolu, miks lubati neil üldse ilma haigust testimata karantiinist lahkuda. Naised pidid minema külla oma surevatele pereliikmetele, nüüd eemaldas peaminister Jacinda Ardern selle võimalike erandite nimekirjast.

Ameerika Ühendriikides tõusis nakatunute arv viies osariigis rekordtasemele. Nii Arizona, Florida, Oklahoma, Oregon kui Texas on hakanud oma ärisid samal ajal tasapisi avama. Oklahomas tuvastati esmaspäeval 591 uut haigusjuhtu, mis on kõige kõrgem arv ühes osariigis terve kriisi jooksul.

Samal ajal saabus statistika Lääne-Aafrikast Guinea-Bissaust: rohkem kui 9 protsenti väikeriigi kahe tuhande pealisest arstide kogukonnast on saanud endale külge koroona. Maailma Tervishoiuorganisatsioon hoiatas, et riigi haiglad on kokkukukkumise äärel.

Saksamaa firma CureVac alustas katsetustega potentsiaalse vaktsiini jaoks. Tõenäoliselt kestab katseperiood 15 kuud, kuid esialgsed tulemused peaksid saabuma juba sügisel.

Samal teemal

17.06.2020
Puhkuseplaanid vastu koroonataevast: kas reisisellid juba julgevad minna uutele rännakutele?
12.06.2020
SUUR KOROONAKAART: milliste riikide matkasellid pääsevad liikumispiiranguteta Eestisse?