Eesti uudised

LÄRM TÕUSEB TAEVANI: kas lapsed hakkavad tõesti kambakesi sugu vahetama, kui pääsevad psühhiaatri jutule ilma vanema loata? 

Marvel Riik, 17. juuni 2020 13:22
Praegu kehtiva korra järgi võib laps psühhiaatrilist abi saada äärmisel juhul kohtu loal. Fotolavastus.Foto: Tiina Kõrtsini
Toompeal küpsetatakse aeglaselt eelnõu, mis võimaldaks alaealistel ilma vanemate teadmata minna psühhiaatri juurde. Konservatiivid näevad, et see sööb käest põhiseaduslikud vanemaõigused ja võimaldab psühhiaatril, kes ei tea lapse elust midagi, dikteerida tema elu kulgu. „Psühhiaatrid pole mingid robotid, kes käituvad ühel, kõikide vanemate poolt õigeks peetud viisil,“ ütles vanemate õiguste kaitsja Varro Vooglaid.

Viimasel poolaastal on riigikogu sotsiaalkomisjonis nähtud vilksamisi eelnõu, millega tahetakse anda alaealistele võimalus minna omal soovil psühhiaatri juurde. Praegu on selleks vaja lapsevanema luba või selle puudumisel kohtu abi. Debatt on viimastel päevadel kõvasti hoogu saanud ja nüüd räägitakse justkui Pandora laeka avamisest: alaealised võivad hakata kiirendama soovahetusprotsessi või kuritarvitada medikamente, mida arstid välja kirjutavad.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.06.2020
KASVUTREND: psüühika- ja käitumishäireid on varasemast rohkem
15.06.2020
Juhtkiri | Noortele tuleb lubada arstiabi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee