Krimi

Uuendatud kell 17.33

RASKE ÕNNETUS PÄRNUMAAL: autode kokkupõrkes sai viga seitse inimest, nendest üks kuuekuune imik 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 17. juuni 2020 08:34
Foto: Kaspar Pokk
Kolmapäeval kella 7.35 ajal sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Pärnumaal Soomra külas Kihlepa-Lepaspea tee 11. kilomeetril, kus kokku põrkasid sõiduautod Dacia ja Opel.

Kokkupõrke tagajärjel paiskus üks auto kraavi ja teine rullus üle katuse. Autodes oli kokku seitse inimest, kes praeguse info kohaselt said kõik viga ja toimetatakse haiglasse. Üks kannatanutest on kuuekuune imik.

Pärnu politseijaoskonna välijuht Alvar Villi sõnul põrkasid autod kokku samaliigiliste teede ristmikul, kui sõiduauto Dacia juht, kellel puudus juhtimisõigus, eiras parema käe reeglit ja sõitis Opelile ette. Õnnetuse ajal oli Dacias viis ja Opelis kaks inimest. Haiglasse toimetati kuus inimest, nende seas pooleaastane imik. 

„Praeguseks teame, et Daciat oli ka kuuekuune laps. Kõik täiskasvanud olid turvanõuetele vastavalt kinnitatud, kuid laps istus täiskasvanu süles ega olnud seetõttu piisavalt kaitstud,“ rääkis välijuht.

Kui algselt levis info, et Dacia roolis oli alkoholi tarvitanud mees, siis pärastlõunaks selgus, et nii see polnud. "Kes Dacias olnutest autot juhtis, selgitame uurimise käigus. Hommikul haiglasse viidud kuuest kannatanust kolm on saanud koju, teised said viga raskemalt ja on endiselt haiglas, sealhulgas laps," täpsustas Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt.

Välijuht Alvar Vill tuletas kõigile sõidukijuhtidele meelde, et ohutuks autosõiduks tuleb kõigil reisijatel kasutada turvavarustust, sealhulgas tuleb last sõidutada tema eale vastavas turvatoolis. „Samuti peab juht olema kindel, et ta on sõitu alustades kaine,“ lisas Vill.

Täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee