ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | Tänavaküsitlus: kas söandate ujuda Stroomi rannas, mille vett on kehvaks hinnatud? 

Gitta Riener, 16. juuni 2020, 18:15
Foto: Gitta Riener
Tallinnas asuva Stroomi suplusranna vee kvaliteeti on hinnatud Eestis kolme kehvema sekka kuuluvaks. Õhtulehe reporter käis uurimas, kas rahvas ikka julgeb seal ujumas käia.

Stroomi rannaveele antud kehva hinnanguga on G4S rannavalve vahetusevanem Nikita Berendejev kursis, kuid teda see vette minemast ei takista. "Inimese elu on palju olulisem kui veekvaliteet," rõhutab ta. Nikita sõnul tööajal niisama vees ei käidagi. Kui on aga vaja kellegi elu päästa või abi osutada, siis hüpatakse vette igasuguse temperatuuriga, 

Rannas jalutav naine kinnitab, et ta ei ole kunagi Stroomi rannas ujumas käinud. "Siin on väga must ja keskkonnakahjulik. Ei ole väga usaldusväärne koht, kus ujuda Eestis," arvab ta.

Meesterahvas, kes tuli randa puhkama ja ilma nautima, veekvaliteedi pärast ei muretse. "Kogu aeg olen siin ujunud. Mul on juba kaitse," muigab mees. 

Vanaema, kes oli lastelastega ujuma tulnud, arvab, et praegu on vesi puhas. Ta ei ole näinud seal ka prügi ujumas.

Õhtulehes 15. juunil ilmunud artikli kohaselt hindas Euroopa keskkonnaagentuuri värske raport kehvaks vett Eesti kolmes supluskohas: Pärnu Raeküla ja Vana-Pärnu rand ning Stroomi rand Põhja-Tallinnas. Terviseamet on oma kodulehele – Vee Terviseohutuse Infosüsteemi – lisanud hoiatuse, et varasematel aastatel on neis randades suplusvee kvaliteet olnud kõikuv. Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid ütles, et tema juhtimise all – 2019 ja 2020 – on Stroomi rannas veeproovide keskmine olnud hea. Selle aasta veeproovide tulemused Vana-Pärnu rannas on jäänud alla normi ja Raeküla rannas tehtud kümnest proovist oli üks üle normi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee