Sisuturundus

Üks mure on alati vähem, kui kodus leidub infrapuna termomeeter 

Medical24, 18. juuni 2020 16:49
Tänapäevased kraadiklaasid on peamiselt kontakti nõudvad või kontaktivabad infrapuna termomeetrid. Kui digitaalsete termomeetrite puhul kõigub mõõtmisaeg kümnest sekundist paari minutini, siis infrapuna termomeetritel on mõõteaeg vaid 1-5 sekundit. See teeb temperatuuri mõõtmise eriti lihtsaks ja mugavaks.

Kõige täpsemad termomeetrid on invasiivsed, kuid nõuavad meditsiinipersonali olemasolu. Lisaks on need patsiendi jaoks ebamugavad. Kontaktivaba termomeetri puhul on aga täpsus +/-0,3 temperatuurivahemikus 32-43 kraadi. Täpse tulemuse saamiseks tuleb järgida termomeetri kasutusjuhendit.

Infrapuna termomeetriga mõõdetakse inimesel lähtuvat infrapunakiirgust. Termomeetri tähtis osa on lääts, mille abil koondatakse kiirgus detektorile ja mis muundab kiirgusenergia elektrisignaaliks. Viimane kuvataksegi numbrilisel kujul ekraanil. Tulemuse saamiseks peab panema termomeetri kulmude vahele, 5 sentimeetri kaugusele otsmiku keskpunktist. Kontaktivabas režiimis osutab sinine märgutuli sihitavale alale. Mõõtmisel tuleks hoida termomeetrit paigal, kuna liikumine mõjutab temperatuuri näitu. Kui kulmude piirkond on kaetud juuste, higi või mustusega, peaks seda mõõtmise täpsuse huvides puhastama.

Praegusel viiruste perioodil on kontaktivaba termomeeter kodus hea kaaslane – võibki öelda, et nende müük on viimasel ajal tunduvalt suurenenud. Kontaktivaba termomeetri plussideks on näiteks kiire mõõtmisaeg (vaid 1 sekund) ning tõik, et see muudab palaviku mõõtmise lihtsaks isegi väikeste laste puhul. Lisaks võimaldab termomeeter hinnata vedelike, näiteks vannivee või toidu temperatuuri. Paljudel mudelitel on ka toatemperatuuri mõõtmise funktsionaalsus. Termomeeter on kauni ja praktilise disainiga ning kuna ta on väike, saab seda vajadusel kaasas kanda. Seade lülitab end ise välja, kui seda 60 sekundi jooksul ei kasutata. Kokku on võimalik salvestada 99 mõõtmistulemust seadme mällu.

Kui ka sina eelistad mugavalt palavikku või muid temperatuure mõõta, siis vaata täpsemalt SIIT!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee