Maailm

KOROONAVIIRUS MAAILMAS: 8,12 miljonit diagnoositud nakatunut ja üle 439 228 surma. Covid-19 naases Uus-Meremaale 

Toimetas Juhan Mellik, 16. juuni 2020, 12:53
See venelasest poksikohtunik oskab end juba viiruse eest kaitsta. Foto: TASS/Scanpix
Koroonaviirus Covid-19 levib 213 riigis üle maailma. Endiselt troonib nii nakatunute kui surnute poolest esikohal Ameerika Ühendriigid, järgnevad Brasiilia, Venemaa, India ja Suurbritannia.

Viirus tõstab pead ka seal, kus see arvati olevat juba seljatatud. Uus-Meremaal registreeriti kaks nakatunut – need on esimesed uued haigusjuhtumid riigis viimase 24 päeva jooksul.

Hongkong tõstis üritusel osaleda lubatud inimeste arvu kaheksa pealt viiekümnele. Jaanuarikuust saadik on linnas koroonasse surnud ainult neli inimest. Samal ajal teatas Venemaa 8248 uuest haigusjuhust, eilse päeva jooksul suri 193 koroonapatsienti. Kokku on haigus nõudnud idanaabrite juures 7284 inimelu.

Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi naine Olena Zelenska viidi haiglasse, kus tehtud analüüsid kinnitasid: tal on Covid-19. Tema seisund on stabiilne, viirusega pole nakatunud ei tema abikaasa ega lapsed.

Ravimihiid AstraZenega teatas, et nende arendatav potentsiaalne vaktsiin pakub kaitset Covid-19 vastu tõenäoliselt aastaks. Inimkatsed juba käivad. Kui kõik läheb plaanipäraselt, saabuvad tulemused augustiks ja septembriks ning vaktsiini tootmine võib hakata pihta oktoobris.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee