Eesti uudised

GALERII | Lõpetajate ja lillesülemite asemel: Tartu skulptuurid said selga pidurüüd 

Carmen Ladva, 15. juuni 2020 16:22
KUI PÖÖRLEB MANNEKEEN: Teatrijuht Karl Menning uues kuues.Foto: Aldo Luud
Seoses eriolukorraga jäävad see aasta ära mitmed õppeasutuste lõpuaktused. Tartu Ülikooli välja pakutud ideega ehtida lõpetajate pidupäevaks suudlevate tudengite skulptuur, tulid kaasa ka teised linna kõrgkoolid ning Tartu linnavalitsus. Kokku said pidurüü selga neli kuju.

Kõrgkoolid said valida linna pakutud skulptuuride vahel ja kujude riietamise võtsid ette neli Tartu linna kõrgkooli - Tartu Tervishoiu kõrgkool, Tartu Ülikool, Ettevõtluskõrgkool Mainor ning Kõrgem Kunstikool Pallas. Viimase ehtida oli Karl Menningu kuju kohvik Shakespeare`i ees, kuigi algselt ihus Pallas hammast hoopis teise kuju peale.

Suudlevate tudengite skulptuuri soovis väga ehtida Tartu Ülikool ning seepärast otsustas Pallase kunstikool hoopis Karl Menningu kuju kasuks. Miks lõpuks just Menningu kuju valituks osutus, see on seoses Pallase kooli ajalooliselt mitmete asukohtadega Tartu linnas.

“Menningu kuju pöörleb ning selle pilk on suunatud paljudele Pallase kooli kunagiste õppehoonete asukohtade poole,” seletas Ollisaar.

Nii nagu kõik osalenud kõrgkoolid on sisult väga erinevad, said skulptuuridele riietused isesugused. Kui Tartu Ülikool otsustas klassika ehk tekli kasuks ning Tervishoiu Kõrgkool valge kitli kasuks, siis Menningu erksate värvidega keep sai enda silmapaistva välimuse Pallase teise aasta kursuse tudengilt, Andrea-Martha Teesaarelt. 

“Keebil olev muster on enda disainitud. Trükitehnoloogia tunnis trükkisime mustri kangale ja hiljem lisasime juurde veel kooli logo,” pajatas Teesaar.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee