ÕL TV | Õhtuleht

ÕL VIDEO | AINA TARGEMAKS: milliseid uusi oskusi õpivad isejuhtivad sõidukid? 

Gitta Riener | Video: Erki Pärnaku, Gitta Riener, 15. juuni 2020, 18:00
Foto: Erki Pärnaku
"Tulevikulinnas ei ole ainult isejuhtivad sõidukid, vaid on ju kõik teised liiklejad. Tõukeratas on üks liikumisteenuse osa. Me tegeleme sellega, et tõsta turvalisust kogu tuleviku liikluses," räägib autonoomsete sõidukite uurimisgrupi juht Raivo Sell. 

TalTechi autonoomsete sõidukite uurimisrühm tegeleb uudsete lahenduste väljatöötamisega isejuhtivate sõidukite jaoks. Näiteks tõukeratastele arendatakse välja rakendust, mis tuvastab objekte, inimesi ja võib autonoomselt pidurdada või kommunikeerida. "Siin on ka näha, et võime tuvastada erinevaid inimesi. Selle põhjal saab teha liikumisotsuseid," tutvustab Sell rakendust, mis käib tõukeratta külge.

TalTechi autonoomsete sõidukite uurimisgrupi juht Raivo Sell. Foto: Erki Pärnaku

Samal teemal

Arendustööd tehakse ka selle nimel, kuidas hinnata inimeste liikumist, et isejuhtiv sõiduk juba teaks, kes või mis plaanib rajal teha.

Iseauto saab osaks targast linnakust, kus arendatakse välja nutikas taristu. "Kui me tahame panna isejuhtivat süsteemi kuskile tööle, siis on enne mõistlik see läbi simuleerida. Ehks siis drooni kasutame selle koha kaardistamiseks. Saame väga täpse digitaalkaksiku sellest keskkonnast. Siis saame panna bussi selles keskkonnas liikuma ja juba on näha, kus võivad tekkida ohtlikud olukorrad," räägib Sell, et see aitab tõsta ka kogu lahenduse turvalisust. 

Veel tõdeb Sell, et lähitulevikus on mõistlik anda robotite teha paljud rutiinsed ametid tööstuses, näiteks transporditööliste oma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee