Eesti uudised

FOTOD | Igor Gräzin ordineeriti diakoniks (1)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 15. juuni 2020 08:11
Foto: Erakogu
EELK peapiiskop Urmas Viilma teatas, et ordineeris pühapäeval Muhu Katariina kirikus Igor Gräzini diakoniks.

Viilma kirjutas sotsiaalmeedias, et tuntud õigusteadlane, poliitik ja ühiskonnategelane Igor Gräzin asus teoloogiat õppima juba aastate eest ning jõudis sel kevadel nii kaugele, et lõpetas EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminaris diakonikoolituse. „Vahetult enne jumalateenistuse algust andis Igor Gräzin kiriku käärkambris käsi Piiblil ametivande, mille seejärel ka allkirjastas. Jumalateenistus algas vaimulike protsessiooniga, jutlustas diakonikandidaat Igor Gräzin,“ kirjeldas Viilma.

Samal teemal

Ordinatsioonil olid lisaks Viilmale veel Lõuna piirkonna piiskop Joel Luhamets, Saarte praost Anti Toplaan, abipraost Rene Reinsoo ja Muhu Katariina koguduse hooldajaõpetaja Hannes Nelis. Jumalateenistusel teenis kaasa ka Anseküla ja Salme koguduste õpetaja Anu Konks, teenistusel oli organistiks Tiiu Liventaal.

Pärast jumalateenistust oli kaetud pidulaud Muhu pastoraadi aias, kus peeti õnnitluskõnesid ning anti üle lilli ja kingitusi. Teiste seas tervitas vastset diakonit ka Muhu vallavanem Raido Liitmäe. Gräzin hakkab teenima Saarte praostkonnas vikaardiakonina. See tähendab Viilma sõnul, et Igor Gräzinit saadetakse ja kutsutakse teenima just sinna Saarte praostkonna kogudustesse (Saaremaal, Muhumaal, Hiiumaal või Ruhnu saarel), kus parasjagu vaimuliku abi vaja peaks minema. Praost võib anda diakonile ka muid vaimulikke ülesandeid.

Samal teemal

19.04.2020
Igor Gräzin | Ja nüüd siis Poola
01.03.2020
Igor Gräzin | Kas Eesti riik hoolib oma inimestest?
11.02.2020
Igor Gräzin | Tallinna linnahall vajab vaid buldooserit
01.02.2020
Igor Gräzin | Eesti Energia kontrrevolutsioon