Kommentaar

Top | EKRE maasikad 

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 12. juuni 2020, 20:26
Foto: Julia Vakina
Kas tegu on EKRE maasikakasvatajate-vastase kihutustöö esimeste viljadega, aga värske Eesti maasikas maksab turul 17 eurot, kui mullu samal ajal oli maksimaalne hind 6.50 eurot ja tunamullu 5.50 eurot. Kevad on küll jahedam olnud, kuid kas kolmekordset hinnatõusu saab vaid ilma süüks ajada või jätavad kasvatajad saagi põllule korjajate puudusel mädanema.

Lihula veretöö

President Rüütel on küll öelnud, et Eesti demokraatia eripäraks on relvastatud rahvas, kuid Lihula tulistamine pani taas arutlema relvalubade saamise formaalsuse üle. Relvaloa väljastanud politsei saab vaadata küll peeglisse, kuid tagantjärele tarkusest on vähe kasu ning kõiki olukordi pole võimalik ette näha ka arstitõendi väljastajail. Kõike peensusteni reguleerides ja vinti üle keerates ei pruugi samuti soovitud tulemust saada.

Annetus tõi häda kaela

Keskerakonna juhte küll rahuldasid 50 tuhande euro annetamise tausta avavad süüdistused, kuid millegipärast kandsid nad summa lahkele andjale tagasi, kuigi õige koht tagasikandmiseks peaks olema hoopis riigieelarve. Seletused ei rahuldanud ka prokuratuuri, kes alustas kriminaalasja asjas selgusele saamiseks. Keskerakond ei suuda kuidagi uueneda.

Eesti rassismi vastu

Rassismivastane meeleavaldus Tallinnas kinnitas, et mustade käekõik pole mitte ainult Ameerika ega muu maailma asi, vaid läheb korda ka siinsetele elanikele. Et meie noorte võõrkeeleoskus on tasemel, oli näha pea ainult ingliskeelseist plakateist. Ning meie noored elavad jõukalt, sest suurem osa demonstrantidest tulid kohale autodega.

Viirus ei lahkugi

Kuigi esimene viiruselaine tundub olevat seks korraks seljatatud, pole igapäevased uudised uutest nakatunutest kuhugi kadunud. Osa neist tuleb siia Soomest. Kui levik on hetkel madal analoogselt gripiga tänu suvele ning sügise saabudes levik hakkab jõudsalt laienema, siis tuleb juba praegu küsida, kas oleme selliseks arenguks valmis.     

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee