Alla neelates võib pipragaas olla veelgi valusam. Foto on illustreeriv. Foto: EPA/Scanpix
Toimetas Juhan Mellik 12. juuni 2020 14:51
California kohus esitas süüdistuse mehele, kes segas toitu kokku pipragaasiga ning jagas seda siis kodututele – filmides seejärel, kuidas pahaaimamatud hädalised valudes vaevlevad.

38aastane William Robert Cable jõudis BBC andmetel sööta vähemalt kaheksale kodutule sisse ainet nimega oleoresin capsicum , mis politseinike hinnangul oli kaks korda tugevam kui see, mida kasutatakse enesekaitsevahendina pipragaasi sees. Mitmed ohvritest vajavad haiglaravi.

„Ta luuras meelega neid inimesi, kuna nad on haavatavad,“ lausus Orange`i maakonna ringkonnaprokurör Todd Spitzer. „Neid mürgitati ja piinati selleks, et saada väärastunud meelelahutust – ning nende valu jäädvustati, et ründaja saaks seda aina uuesti ja uuesti läbi elada.“

Politsei andmeil lähenes Cable ohvritele maikuus rannas. Mõnedele neist ütles ta, et nad võtavad osa „vürtsika toidu väljakutsest“, teisi ei hoiatanud piinaja aga üldse. Pärast söömist tekkisid ohvritel hingamisraskused, mõni neist hakkas oksendama.

Piinaja viibib vahi all ja tema eest on määratud poole miljoni dollari suurune kautsjon. Samuti kahtlustataks, et ta kasutas kodutute meelitamisel alaealist.

Süüdimõistmise korral võib remondiabilisena töötanud meest oodata kuni 19 aastat vanglakaristust.