Krimi

LÄHEB KARMIMAKS! Võimsad õhkrelvad nõuavad tulevikus relvaluba 

Priit Pärnapuu, 12. juuni 2020 17:29
Kehtivatele nõuetele vastav hoiatus- ja signaalrelv, mis on valmistatud üksnes paukpadruniga tulistamiseks ning millest ei saa lasta haavlit, kuuli või mõnda muud lendkeha.Foto: Siseministeerium

Paljud Eesti kurikaelad kasutavad relvi, mis on ebaseaduslikud. Tunamullu tapeti inimene sellise relvaga, mille jaoks praeguste seaduste järgi pole relvaluba vajagi. Kurjategijad suudavad taastada isegi laskekõlbmatuks muudetud relvi. Mida on riigil plaanis ette võtta?

Õhtuleht vaatles põhjalikus artiklis, kui tihti on viimaste aastate tulistamistes paukunud relvad seaduslikud või ebaseaduslikud või hoopis sellised, mis ei vajagi relvaluba. Selgus, et pigem on tulistamistes kasutatud ebaseaduslikke kui seaduslikke relvi. Samuti leidsime ühe tapmise relvaga, mis praeguste seaduste kohaselt ei vajagi relvaluba. Ebameeldiva üllatusena selgus seegi, et kurjategijad suudavad taastada relvi, mis on muudetud laskekõlbmatuks.

Järgnevalt vastab Õhtulehe küsimustele siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Sven Põierpaas.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.09.2020
MILLISEID RELVI KASUTAVAD JÕHKRAIMAD KURJATEGIJAD? Tappa saab ka püssiga, mille jaoks pole luba vajagi!
04.07.2020
LAPSE VIGASEKS PEKSMISE EEST 50 000 EUROT, IMIKU SURMANUD ROOLIJOODIKULT 125 000: kas riik hakkab ohvrite valu kinni maksma, kui kurjategija seda ei tee?
13.06.2020
„Rahva teenrid“: relvaloa saamise reeglid peab üle vaatama

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee