Eesti uudised

Teistmoodi juuni: Tartu Ülikooli lõpuaktused peetakse kaugjuhtimisel, peahoone esine remondis 

Asso Ladva, 12. juuni 2020 14:20
VÕIMALUS TULEB ÄRA KASUTADA: Kui rahvarohkeid lõpuaktusi ei ole, saab peahoone esise korda teha.Foto: Asso Ladva
Kui tavaliselt ummistub Tartu südalinn juunikuus stuudiumi lõpetajatest ja nende lähedastest, siis tänavu koroonaviiruse pandeemia tõttu ei toimu Tartu Ülikoolis traditsioonilisi rahvarohkeid lõpuaktusi, vaid need kolivad veebi. Uhkelt riietatud lõpetajate asemel askeldavad peahoone ees hoopis tublid töömehed ja levib bituumeni hõng.

Ülikool teeb lõpetajatele tagasihoidliku pühenduskingituse: Tartu kesklinnas on ülikooli vilistlaste puu ja pink. Kolmapäevast kasvab Tartu kesklinnas Pirogovi platsil ülikooli lõpetajate auks istutatud iluõunapuu. Von Bocki maja seinamaali ees saab aga pühenduspingil jalgu puhates meenutada õpinguaastaid ning nautida vaadet Pirogovi platsile ja iluõunapuule.

Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser sõnas, et mälestus ülikooli lõpetamisest on inimese elus üks märgilisemaid ja on kahju, et selle aasta lõpetajad ei saa oma diplomit kätte aulas. Linnapildis märgivad ülikooli lõpetamiste perioodi suudlevate tudengite pähe pandavad teklid.

Üliõpilaste pühenduskingitus on nähtav siit, 15.–20. juunini aset leidvaid Tartu Ülikooli lõpuaktusi saab jälgida UTTV vahendusel.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee