Tugitoolis sportlane | Õhtulehe raadio

„TUGITOOLIS SPORTLANE“ | Spordipsühholoog Aave Hannus tühjadest tribüünidest: kodupublik võib alul aidata, aga lõpus tekib surve 

Ohtuleht.ee, 12. juuni 2020 13:21
Aave Hannus.Foto: Erakogu
Sel nädalal oli podcastis "Tugitoolis sportlane" külas spordipsühholoog Aave Hannus, kellega analüüsisime koroonapandeemia tagajärgede mõju sportlastele.

Hannuse sõnul saab eriolukorra piirangute järel kindlasti eraldada kahte tüüpi sportlased: need, kes üritasid ajast võtta maksimumi ning need, kes muutusid laisaks. Ka näeme vähemalt võistkonnaalade puhul, kuidas suudavad tiimid uues olukorras ehk tühjade tribüünide ees end mobiliseerida.

Vestlesime ka spordipsühholoogia teemadel laiemalt. Hannuse kogemuse põhjal vajavad spordipsühholoogi abi võrdselt mehed ja naised ning noored ja täiskasvanud, ent seda väga erinevatel põhjustel. Mõned vajavad tuge võistlusärevusest ülesaamiseks, teised jällegi otsivad motivatsiooni, et üldse jätkata.

Igal juhul jõudsime olulise järelduseni: mõõdukas liikumine aitab stressi vastu ning aktiivsed inimesed on rõõmsamad. Head kuulamist!

Samal teemal

17.07.2020
„TUGITOOLIS SPORTLANE“ | Raivo E. Tamm tõestas Gunnar Aarma sõnu: inimene ongi kõikvõimas!
10.07.2020
„TUGITOOLIS SPORTLANE“ | Janek Õiglane tõusutee algusest: Tallinnas lahkusin peaaegu igast trennist töinates!
19.06.2020
Profisport tühjade tribüünide ees: veider, emotsioonitu, frustreeriv
09.04.2020
TREENINGURUTIIN ON LÕHUTUD: milliseid vaimseid väljakutseid esitab eriolukord atleetidele?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee