Maailm

SÕIT AMEERIKA MÄGEDEL: Trumpi ja Kimi esmakohtumisest möödub kaks aastat 

Aare Kartau, 12. juuni 2020 15:02
Kim Jong-un ja Donald Trump kohtusid esmakordselt kahe aasta eest Singapuris, kust lahkuti sõpradena.Foto: Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump ja Põhja-Korea diktaator Kim Jong-un kohtusid esimest korda täpselt kaks aastat tagasi Singapuris. Sellesse ajavahemikku on jäänud tõuse ja mõõnu. Kahe riigi suhtluse keskpunktiks kujunenud tuumakõnelused on ilmselt parandamatult rappa jooksnud ja positiivseid arenguid on keeruline ette kujutada.

Trumpi ja Kimi suhetes ajaloolist hetke märkinud Singapuri tippkohtumine toimus 12. juunil 2018. aastal. Kohtumisele eelnevatel kuudel ja aastatel polnud kahe riigipea suhted sugugi kiita. Trump nimetas Kimi järjepidevalt „väikeseks raketimeheks“ ja Kim omakorda Trumpi „nõdrameelseks USA vanuriks“. Mõlemad olid (vähemalt sõnades) valmis vastast tuumapommidega pulbriks kõmmutama – teineteist ähvardati „tule ja tõrvaga“. Juuni lähenedes pöörati eelnevad sõnavõtud huumoriks ning mõlemad mehed avaldasid soovi teineteisega kohtuda. Trump mainis, et tal oleks au Põhja-Korea liidriga kokku saada ja nimetas teda „üsna nutikaks vennikeseks“.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

09.05.2020
SIDE LÕPP: Põhja-Korea lubas lõunanaabrid kannatama panna
31.04.2019
KÕLAKAS: Põhja-Korea võimud hukkasid läbirääkimistel ebaõnnestunud ametniku
22.04.2019
Põhja-Korea pritsib sappi: Joe Biden on imbetsill!
22.02.2019
Trump katkestas Põhja-Koreale suunatud lisasanktsioonid