Poliitika

KRIMINAALMENETLUS ALGAS! Aga Reps ei kahtle Keskerakonnale tehtud annetuse siiruses 

Viljar Voog, 11. juuni 2020 22:05
ANNAVAD ARU: Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ja asejuht Mailis Reps usuvad mõlemad, et Jana-Helen Juhaste 50 000 euro suurune annetus tuli siiralt temalt endalt.Foto: Kert Kõiv
Riigiprokuratuur teatas neljapäeval, et algatas kriminaaluurimise, selgitamaks, miks annetas vähetuntud ettevõtja jaanuaris Keskerakonnale 50 000 eurot ja kust raha pärines. Kahtlustust pole veel kellelegi esitatud. Keskerakondlased usuvad ometi praegugi Jana-Helen Juhaste selgitust, et naine kandis neile üle eksmehe poolt tagantjärele makstud 14 aasta jagu lapsetoetust.

Keskerakonna pangakontole laekus tänavu 22. jaanuaril kaks 25 000 euro suurust annetust vähetuntud Tartumaa ettevõtjalt Jana-Helen Juhastelt. See tuli avalikuks aprilli algul, kui partei esitas erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) aruande oma laekumistest. Juhastel polnud mingit sidet  Keskerakonnaga, pigem oli ta endise Rahvaerakonna liikmena  sattunud hoopis EKREsse. Ka polnud Juhaste  ettevõtetel sellist  rahavoogu, mis näidanuks, et nii suure rahaga Keskerakonna toetamine olnuks naisele  jõukohane.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

10.06.2020
Ratas: kui annetus Keskerakonnale osutub ebaseaduslikuks, siis ei ole mina enam peaminister
06.06.2020
Keskerakond otsustas tagastada 50 000 euro suuruse annetuse
28.05.2020
Keskerakonna suurannetaja on lähedalt seotud Tartu äriperekonnaga