Foto: Õhtuleht
Merilyn Närep 10. juuni 2020 17:27
Lihulas kaks inimest mõrvanud Mikk Tarraste kohtus täna kella 15 ajal esimest korda pärast vahistamist oma kaitsja Rünno Roosmaaga, kellele luges ta ette avalduse.

"Avaldus. Avaldan südamest kahetsust toimunu suhtes kõigile kannatanutele, nende ja enda lähedastele ning kogu Eesti rahva ees. Minu käitumisele ei ole õigustust. See, mis juhtus, on andeksandmatu. Vabandan. Mikk Tarraste Pärnu arestimajas täna, 10. juunil 2020."

Roosmaa sõnul on Tarraste muutunud aina selgemaks. "Reaalsus jõuab juba kohale. Temaga oli palju tõhusam vestelda. Kogu vestlus oli väga emotsionaalne," selgitas Roosmaa, et kasutusel olid mitmed taskurätikud.

"Reaalsus on valus, kohutavalt valus. Kõik mis juhtus, see on õudne. Mis iganes öelda, seda kõike on vähe. See on hirmus, aga sama kole on ju teatud mõttes ka tema pool. Mees on kaotanud loetud hetkede jooksul terve oma elu," sõnas kaitsja. "Mitte ainult tema, vaid ka tema lähedased on kannatajad. Olukord on äärmiselt keeruline ja raske."

"Ma võin öelda selle suure tõe, mis siin omab tähtsust. Selle avalduse lahutamatuks osaks on tema poolt öeldud väide, et ta mitte kellelegi, rääkimata lastest, surnutest, mitte kellelegi ei soovinud ta mingisuguseid vigastusi tekitada," selgitas Roosmaa, et kas ta pidi sellest aru saama, on omaette küsimus. "Otsese tahtluse vorm tegutsemiseks puudus, rääkimata kavatsusest kedagi vigastada, seda ei ole olnud."