Eesti uudised

VIDEO | KOROONAOHT POLE MÖÖDAS! Ester Öpik: kui pidusid üldse tähistada, siis parem õues 

Johanna-Kadri Kuusk, 10. juuni 2020 10:00
Ester ÖpikFoto: Martin Ahven
Iganädalasel Tallinna linna pressikonverentsil osalevad linnapea Mihhail Kõlvart ning abilinnapead Betina Beškina ja Vadim Belobrovtsev. Kohal on ka terviseameti Põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik.

Öpik tõi välja, et eriolukord on küll läbi saanud, kuid sellest hoolimata ei ole viirus täielikult kadunud. See, kuidas me viirusega hakkama saame, sõltub tema sõnul puhtalt meie endi käitumisest ja ettevaatusest.

Öpiku sõnul peab olema valmis selleks, et igapäevased testitulemused võivad olla väga erinevad. Terviseameti töö on vaadata nende numbrite taha. „Viimasest 11 uuest testitulemusest on 10 Harjumaalt ja 1 Ida-Virumaalt,“ sõnas ta. Täpsemalt Tallinna kohta ütles Öpik, et pealinnas on aktiivseid haigeid kokku 53 ja lähikontaktseid on 82. Ka tänaste juhtumite puhul on Öpiku sõnul sageli näha, et nakatumine tuleb lähikontaktsete kaudu ehk pereliikme, töökaaslase või mõne taolise inimesega, kellega füüsiliselt tihedamini kokku puututakse. Öpik tuletab meelde, et kõikide suuremate pidustustega peab olema siiski ettevaatlik ja pidama kinni ohutusreeglitest.

„Üks näide teile. 9. mail toimus sünnipäev, millest hargnes välja haigestunuid ja lähikontaktseid nii palju, et see seltskond on ikka veel terviseameti tähelepanu all. Kõigepealt nakatus esimese nädala jooksul 4 ja siis lähikontaktsetena tuli meile juurde 11 inimest. Teisel nädalal pärast pidu oli haigestunuid juba kaks korda rohkem kui esimesel nädalal. Kolmandal nädalal tuli veel haigestunuid juurde ja seal lisandusid juba teise ringi nakatunud. Neljandal nädalal, mis on võetud eilse seisuga ehk kuu aega pärast pidu, on meil 14 haigestunut ja 29 lähikontaktset, keda terviseamet jälgib. See on väga suur tagajärg peole, kuhu läks üks haige inimene,“ jutustas Öpik.

Sealt toob ta välja õppetunni, et kui toimuvad erinevad tähistamised, siis on parem eelistada välitingimustes tähistamist ja kui võimalik, siis tasub kaaluda seda, kas üldse tähistada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee