VIHANE NAINE: 64aastane Stephanie Rapnik.Foto: Kuvatõmmiss/Sherwoodi politsei
Toimetas Juhan Mellik 9. juuni 2020 17:33
Ameerika Ühendriikides saavutas endale kahtlase väärtusega kuulsuse vanaprouast advokaat, kes osales kahel korral mustanahalisi vaevava politseivägivalla vastu korraldatud meeleavaldusel. Mõlemal korral ta ka arreteeriti.

64aastane Milwaukee elanik Stephanie Rapnik parkis esmalt oma auto keset meeleavaldajaid – ning eiras tunnistajate sõnul ka palveid masin minema viia. Selle asemel sülitas ta näkku noorele mustanahalisele naisterahvale, ajades rahva veel rohkem vihale. Pealtnägija jäädvustas toimunu ka videosse:

Samal õhtul võeti ta oma kodus vahi alla, kuid tänu koroonaviiruse piirangutele pääses ta arestikambrist.

Järgmisel päeval ilmusid meeleavaldajad juba naise enda maja ette. Proua ilmus õue ning hakkas neid sõimama. Samuti hakkas ta vastu kohaletulnud politseinikele, kes üritasid teda kinni võtta. Ühele neist virutas ta põlvega munanditesse. Jaoskonda viimisest see teda siiski ei päästnud:

Teda ootab nüüd mitu süüdistust, nende seas ka rünnak seadusesilma vastu. Wisconsini osariigi advokatuur teatas, et naise teod tekitasid nende liikmeis jälestust. „Mitte mingisugusel juhul ei kiida me sellist käitumist heaks,“ tsiteerib Independent ühenduse avaldust. „Toetame ühemõtteliselt võrdset õigust ning kõigi kodanike voli rahumeelselt meelt avaldada.“