Maailm

REKORDKOGUS: Poola politsei konfiskeeris üle kolme tonni kokaiini 

Toimetas Aare Kartau, 9. juuni 2020 15:37
Konfiskeeritud kokaiin. Foto on illustreeriv.Foto: AP/Scanpix
Poola ametivõimudel õnnestus konfiskeerida enam kui kolm tonni kokaiini, mis oli peidetud külmutatud ananassi tünnidesse, kirjutab Reuters. Tabatud laadungi tänavaväärtus oleks olnud ligi 675 miljonit eurot.

Politsei teatas teisipäeval, et nad arreteerisid uurimise tulemusel kolm Poolast Pommeri piirkonnast pärit 64-71aastast meest, kes olid kõnealuse narkoäriga seotud. Võimude sõnul avastati kokaiin riigi põhjapoolsest sadamalinnast Gdyniast. Uimastid olid peidetud lattu – külmutatud ananassidega täidetud tünnidesse. Gdyniasse oli kokaiin jõudnud maismaatranspordi abil Hamburgist. Saksamaale oli see omakorda saabunud meritsi Ecuadorist.

„Avastatud kokaiini väärtus oli kolm miljardit zlotti (ligi 675 miljonit eurot - toim.) ja selle oleks saanud jagada miljoniks annuseks,“ sõnas Poola peaminister Mateusz Marawiecki. Ta lisas, et sellise hulga kokaiini tänavatele jõudmine oleks olnud tohutu löök noorte tervisele.

Narkootikumidevastase võitlusega tegelevate ametnike sõnul on Ladina-Ameerika narkojõugud saatnud viimastel kuudel Euroopasse rikkalikke kokaiinilaadungeid – ehkki ka nende tarneahelad on koroonaviiruse pandeemia tõttu häiritud. Näiteks alles pühapäeval konfiskeerisid Hollandi võimud üle kahe tonni kokaiini, mis oli peidetud banaanisaadetise hulka. 

Samal teemal

03.06.2020
KOKAIINIPAKID MUNANDITEL: Hispaania narkokullerid kukkusid haledalt vahele
19.03.2020
Politseinikud tabasid kokaiini omanud mehed
02.03.2020
KARM KARISTUS: 11 vene meremeest mõisteti kokaiini vedamise eest pikaks ajaks vangi

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee