Maailm

VANGISTUSEST KÕRINI! Kopenhaageni loomaaia panda põgenes puurist 

Juhan Mellik, 9. juuni 2020 14:48
Põgenik Xing Er Kopenhaageni loomaaias mullu suvel. Foto: Reuters/Scanpix
Eile ronis üle puuriserva ning ajas töötajad elevile Taanis Kopenhaageni loomaaias elav hiigelpanda, kes suutis enne kinnipüüdmist mitu tundi vabaduse õhku nuusutada.

Nime Xing Er kandev seitsmeaastane isane loom saabus loomaaeda mullu ning tema vägitegu jäi terves ulatuses valvekaamera ette. Tal õnnestus murda välja alles äsja valminud ligi 21 miljonit eurot maksnud pandamajast, mida ta jagas emase kaaslase Mao Suniga.

„Panda ronis üles metalltorust, mille ümber oli keeratud kolm kihti elektrijuhtmeid, ning roomas seejärel välja hoovi,“ vahendab Independent loomaaia kõneisikut Bengt Holsti. Vahejuhtum toimus hommikul, mil loomaaed polnud veel külastajatele avatud.

Töötajail õnnestus veel enne seda loom nurka ajada ning noolega uimastada, viga panda ei saanud. „See ei muuda muidugi seda, et tahame sarnast olukorda tulevikus vältida,“ lausus Holst.

Edela-Hiinast Chengdust pärit pandasid majutav hoone avati mullu aprillis, selle ristis sisse kuninganna Margrethe II. Nii Xing Er kui Mao Sun on osa riiklikust programmist, mille käigus laenutab Hiina sõprussuhete edendamiseks teiste riikidega oma pandasid välja kuni 15 aastaks. Ka selle perioodi jooksul sündinud poegasid peab Hiina enda omaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee