Maailm

Ku Klux Klani kohalik juht sõitis autoga Virginia protestijate sekka 

Toimetas Aare Kartau, 9. juuni 2020 13:08
Harry H. Rogers oli ilmselt Virginia osariigi Ku Klux Klani tähtsaim tegelane.Foto: Reuters/Scanpix
Virginia prokurörid teatasid esmaspäeval, et eelneval õhtul Richmondi lähedal autoga protestiva rahvamassi hulka sõitnud mees oli Ku Klux Klani (KKK) kohalik juht, vahendab Reuters

Henrico maakonna politseijaoskonna teatel süüdistatakse 36aastast Harry R. Rogersit kallaletungis, peksmises, kuritahtlikus haavamiskatses ja vandalismis. Avalduses on kirjas, et Rogers sõitis pühapäeva õhtul Richmondi lähedal Henrico maakonnas autoga läbi rahvamassi, kes olid kogunenud sinna George Floydi surma ja rassiprobleemide vastu protestima. Õnneks ei suutnud Rogers suuremat kahju korraldada – sõidukilt sai löögi vaid üks inimene, kes teadaolevalt tõsiselt viga ei saanud.

Samal teemal

Kohalik prokurör Shannon Taylor teatas esmaspäeval, et Rogers pidas end Virginia osariigi Ku Klux Klani presidendiks – grupeeringu kõrgeimaks kohalikuks juhiks, kes polnud veel trellide taga. Seda väidet toetasid ka mehe postitused sotsiaalmeedias ja asjaolu, et ta on varem silma jäänud KKK kurikuulsa valge rüü kandmise ja Konföderatsiooni lipu lehvitamisega. Taylori sõnul uurivad prokurörid, kas juhtumit tuleks käsitleda vihakuriteona. „See kohutav kuritegu ei jää karistamata. Vihkamisel pole siin minu valve all kohta,“ vahendab BBC Taylori sõnu. Eeldatavasti peab Rogers augustis taas kohtu ette ilmuma.

Virginia osariik on pikalt olnud USA rassivaheliste pingete keskpunktiks. Tuline arutelu osariigis asuvate Konföderatsiooni sümbolite üle sütitas näiteks 2017. aastal paremäärmuslike natsionalistide kogunemise umbes 120 km kaugusel Henricost. Sellel meeleavaldusel sõitis üks äärmuslane autoga vastuprotestijate sekka, tappes ühe naise. Ta mõisteti mõrvas süüdi. Samal kogunemisel oli The Guardiani väitel osalenud ka Harry Rogers.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee