Sisuturundus

KAUNI JA SÄRAVA NAHA SALADUS: 6 kõige sagedasemat küsimust kollageeni kohta! 

Rosena, 9. juuni 2020, 13:27
Foto: Envato Elements
Kollageeni võib lisaks keratiinile ja elastiinile pidada üheks oluliseks põhjuseks nahale tugevuse, elastsuse ja noorusliku välimuse tagamisel. Kollageeni leidub nii meie luudes, lihastes kui nahas. Nagu on kollageenil palju kasutegureid, nii on loodud ka erinevaid võimalusi selle mugavaks manustamiseks, kui vanuse kasvades enda keha seda enam vajalikul määral enam ei tooda.

Küll aga on tekkinud naistel palju erinevaid küsimusi kollageeni ja selle manustamise kohta – dermakosmeetika e-pood Rosena vastab neist sagedasematele.

Millise koguse kollageeni peaksin päevas tarbima?

Päevaseks efektiivseks annuseks peetakse kollageeni puhul 5-10 grammi (kuni 10 000mg), kuid paljudes toidulisandites on kollageenikogus palju väiksem. Oleme näinud isegi toidulisandeid milles on vaid paarsada milligrammi kollageeni.

Vali alati kollageeni toidulisand, milles on vähemalt 5 grammi päevases annuses, et saada sellest maksimaalset kasu!

Kas kollageeniallikas mängib ka rolli efektiivsuses?

Kollageen on allikana saadaval näiteks kanast, veisest, seast ja kalast. Viimase aja uudis on, et isegi millimallikatest proovitakse seda toota. Kvaliteetseimaks peetakse merelist päritolu kollageeni, sest see on kõige kergemini omastatav. 

Kokkuvõtvalt, jah, kollageeni allikas mängib rolli efektiivsuses ning seetõttu soovitame valida toidulisandi, mis sisaldab merelist päritolu kollageeni.

Kui tihti peaks kollageeni kasutama? 

Oleneb vanusest. Kolmekümnendates võib kollageeni kasutada kuuridena, ühe kuuri kestvus 2-3 kuud. Kuuri võiks korrata paar korda aastas, vastavalt välimusele ja enesetundele. Mida vanemaks me aga saame, seda vähemaks jääb meie keha oma kollageenitootmine. Alates viiekümnendatest võiks kollageen olla igapäevane kaaslane. 

Kas valida puhas kollageen või eelistada lisaainetega kollageeni?

Kollageenide valik on mitmekülgne – on vaid puhast kollageeni sisaldavad tooted ning ka vitamiine jms sisaldavaid kollageene. On täiesti sobiv kasutada puhast kollageeni. Kuid kui soovid lisasärtsu, otsi tootest näiteks C-vitamiini, mis aitab kollageenil imenduda ning muid iluvitamiine, nagu näiteks A ja E või juuksekasvu soodustavat biotiini.

Kas merelist päritolu kollageenil on kala maitse?

Hüdrolüüsimise protsessi käigus valmib kollageeni algallikast maitsetu pulber. Seega, kala või mõnda muud maitset puhtal kollageenil enamasti ei ole. 

Küll aga võib maitse – nii hea kui halb – lisanduda kollageeni toidulisandisse lisatud muudest ainetest. Kui võimalik, proovi kollageeni toidulisandit enne ja veendu, et selle maitse on sulle meeldiv. 

Milline kollageeni toidulisand on mulle kõige sobivam?

Rosena valikus on erinevaid kollageenitooteid, teeme kokkuvõtte kõige populaarsematest.

Fincollagen Beauty ja Active pulbrid on ühed soodsamad. Kuna pulbrid on maitsetud, lahustuvad need vees ja mahlas hästi, mis on suureks eeliseks maitsetundlikele inimestele. Seda sobib hästi segada hommikupudru sisse.

Collibre Beauty ja Active kollageenijoogid on pakendatud väikesesse pudelikesse, mida on äärmiselt mugav kaasa võtta ja sobival ajal tarbida. Sisaldab 10g (10 000mg) merelist kollageeni, aga lisaks ka valku ja vitamiine. Seega on see tõeliselt väärtuslik vahepala pärast trenni või mõnus amps hommikul ja lõunal. Beauty on mõeldud nahale, juustele ja küüntele. Ning Active liikuvale inimesele või neile, kelle liigesed vajavad lisatuge. Näiteks on uuringutega tõestatud, et kollageenil on liigesevaevuste korral ca 30% parem toime võrreldes glükosamiiniga.

Eternal Youth Ilu- ja Liigeseampsud on Rosena enda poolt Eestis toodetud. Marmelaadised ampsud sisaldavad igaüks tervelt 1g kollageeni ja lisaks C-vitamiini, mis aitab organismil kollageeni tõhusamalt omastada. Iluampsud on mõeldud nahale, juustele ja küüntele ning liigeseampsud liigestele. Ampsud on uuenduslik viis kollageeni tarbida ja samal ajal oma magusaisu rahuldada.

Juunis on rosena.ee e-poes kõik kollageenitooted soodushindadega ning kõik vähemalt 40€ väärtuses tellimused saavad kingituseks uuendusliku Biotopix PhotoProtect noorendava kaitsekreemi.

Artiklis mainitud kollageenitooteid leiab valikus ka Tradehouse, PROKosmeetika ja Beautyfor kauplustest ning suurematest apteekidest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee