Eesti uudised

Elmar Vaher: Lihula tulistajale relvaloa andmise suhtes alusati distsiplinaarmenetlust 

Ohtuleht.ee, 8. juuni 2020 17:29
Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar VaherFoto: Tiina Kõrtsini
Politsei alustas pühapäeval distsiplinaarmenetlust Lihula tulistamises kahtlustatavale mehele relvaloa väljastamise asjaolude selgitamiseks. 

„Seadus lubab relvaloa anda inimesele, kes on kuriteo toime pannud, kuid selle karistus on kustunud. Sellele mehele määratud karistus oli loa taotlemisel kustunud. Samas on menetlejal õigus loa andmisest ikkagi keelduda, võttes arvesse inimese varasemat käitumist ja eluviisi loa taotlemisel. Relvaseaduse järgi võis politsei mehe karistatusele vaatamata loa anda, aga karistusregistri andmete kõrval pidanuks menetleja asjaolusid põhjalikumalt hindama ja loa andmisest siiski keelduma," ütles politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher Õhtulehele. 

32-aastasele kahtlustatavale relvaloa väljastamise asjaolude selgitamiseks alustas politsei pühapäeval distsiplinaarmenetlust.

PPA kontrollib täiendavalt üle kõigi praeguste relvaomanike andmed, et tuvastada, kas esineb veel olukordi, kus kustunud karistuse tõttu on küll inimesel seadusest tulenev õigus relvaluba saada, kuid tema eluviisi või käitumise tõttu vajab loa andmine täiendavat kaalumist.

Samal teemal

08.05.2020
FOTOD JA VIDEO | Lihula tulistaja toodi kohtusse
08.05.2020
Endine siseminister Hanno Pevkur: politsei ei oleks tohtinud Lihula tulistaja relvaluba pikendada
08.05.2020
Ilmar Raag: Lihulas hukkunud mootorrattur otsustas kaitseliiduga ühinemise 24. veebruaril
08.05.2020
Lääne prefekt: Lihula tulistaja motiiv pole veel teada, tema ütlused on äärmiselt ebaselged