Krimi

FOTOD JA VIDEO | Lihula tulistaja toodi kohtusse 

Ohtuleht.ee, 8. juuni 2020 16:38
Lihula tulistamises kahtlustatav Mikk Tarraste toodi esmaspäeva õhtul  Pärnu maakohtusse, kus prokuratuur esitas kohtule vahistamistaotluse.

Lääne ringkonnaprokuratuur taotles täna kohtult Lihula tulistamises kahtlustatava mehe vahistamist. Kohus rahuldas prokuratuuri taotluse ja vahistas mehe kaheks kuuks. „Sellise sündmuse puhul ei olnudki teist võimalust, kui vahistamistaotlusega kohtu poole pöörduda,“ ütles prokurör Merry Tiitus.

Samal teemal

Tapmiskatse süüdistus selgus kriminaalmenetluse käigus. "Nimelt avas kahtlustatav sündmuskohale tulnud politsei poole tule ning tabas ühe politseiniku kiivrit," selgitas Tiitus.

Esmane ülekuulamine toimus eile õhtul ning Tiituse sõnul kestis see tunde. "Ta on andnud päris detailseid ütlusi, esitanud oma versiooni toimunust. Mis puudutab nende ütluste sisu, siis arvestades seda, et kriminaalmenetlus on veel väga värsku, siis prokuratuur ei saa hetkel täpsustada seda osa."

Mehele on esitatud kahtlustus mõrvas ja tapmiskatses. Kahtlustuse järgi sõitis 32-aastane mees pärast tanklast lahkumist kraavi ning tulistas autost väljudes esmalt kraavi sõitnud auto juures peatunud mootorratturit, veidi hiljem talle lähenenud juhuslikku, liikuvat autot. Mootorrattur ning lähenenud autos olnud naine hukkusid, viga sai veel kolm autos olnud inimest. Samuti on esitatud kahtlustus tapmise katses, sest ühe kahtlustatavat kinni pidama tulnud politseiniku kaitsekiiver sai kuulitabamuse. Politseinik viga ei saanud.

Kui uurimise käigus tekib uut infot, on võimalik kahtlustuse sisu ja ette heidetud tegude kvalifikatsiooni muuta. Kahtlustatava eeluurimisel antud ütluseid või selgitusi sündmuse kohta ei saa uurimise huvides avaldada.

„Kahtlustatav on vahi all ning turvatunne selle võrra taastatud, kuid oluline töö laupäevaõhtuste sündmuste väljaselgitamiseks ja tõendamiseks on alles ees,“ rõhutas prokurör Merry Tiitus. „Esialgse info põhjal on joonistunud pilt, mis juhtuda võis ja paljudel keerlevad peas versioonid sellest, miks traagiline sündmus aset leidis. Aga me peame endale meenutama, et see on üksnes esialgne pilt. Tegelik tõde selgub kõigi üksikasjade uurimisel ja kontrollimisel ning tõendite vaatlemisel kogumina. Tõe huvides on toimetada uurimist nii, et ükski tunnistaja ei oleks meedias avaldatud info tõttu kallutatud või tõendi usaldusväärsus selle tõttu kahtluse all. Palume mõistmist, kui me ei saa kohe praegu jagada avalikkusega kogu infot, mis uurijatel on või uurimise käigus jooksvalt tekib. Teeme omalt poolt parima, et kõik asjaolud võimalikult kiiresti välja selgitada, ja hoiame avalikkust menetluse käiguga kursis niipalju kui see on võimalik ilma tõe välja selgitamist kahjustamata,“ ütles prokurör.

Süüdimõistmisel karistatakse mõrva eest kaheksa- kuni kahekümneaastase või eluaegse vangistusega, tapmise eest karistatakse süüdimõistmisel kuue- kuni viieteistaastase vangistusega.

Kriminaaluurimist viib läbi Lääne prefektuur ja juhib Lääne ringkonnaprokuratuur.

Samal teemal

08.05.2020
Lihulas hukkunud mootorratturi sõbrad: meie eludesse jääb nii suur auk, et seda ei täida miski
08.05.2020
Lihula mõrtsukas eelmisest paugutamisest: „Arvasin, et sellest suurt jama ei tule.“
08.05.2020
ADVOKAAT: Mikk Tarraste kahetseb sügavalt inimeste tapmist
08.05.2020
Perearst Karmen Joller relvaloa tervisetõenditest: „Ega siis inimene ju ütle, et ma lähen lasen kellegi auto pihta.“