ÜLE NOATERA: päästjad veavad pea nädal aega kaevus veetnud inglast. Foto: AP/Scanpix
Toimetas Juhan Mellik 8. juuni 2020 14:46
Indoneesia päästjad tõid nelja meetri sügavusest kaevust välja mehe, kes veetis seal pea nädal aega lõksus ilma toidu ja värske joogita.

29aastane inglane Jacob Roberts kukkus kaevu ja murdis oma jalaluu, kui ta põgenes Bali saarel Pecatu külas vihase koera eest. Kuna tema jalg oli katki, ei suutnud ta ise välja ronida – appihüüded langesid aga pea nädal aega kurtidele kõrvadele. Kaev asus elumajadest lihtsalt liiga kaugel.

Lõpuks naeratas saatus mehele laupäeval, kui inglase karjeid kuulis kariloomasid toitma läinud kohalik mees, kes informeeris juhtunust kohe võimusid. Päästjad saabusid kohale täiemõõdulistes kaitseülikondades, et kaitsta end võimaliku koroonaviiruse ohu eest.

„Ta nägi välja kõhn ja vigasaanud,“ tsiteerib BBC Lõuna-Kuta omavalitsuse politseijuhti Yusak Augustinus Sooaid. Hädalise tõmbasid kaevust välja kolm meest, kes kasutasid selleks kanderaami. Haavatu viidi Nusa Dua haiglasse.

Arvatakse, et nimelt ümbritsev madal vesi oli see, mis aitas inglasel hinge sees hoida. Veel pole teada, kas Roberts on turist või koha peal püsivalt elav välismaalane.