Üks sündmuspaik LihulasFoto: Aldo Luud
Krimi
8. juuni 2020 08:42

Lääne prefekt: Lihula tulistaja motiiv pole veel teada, tema ütlused on äärmiselt ebaselged (4)

Lääne prefekt Kaido Kõplas selgitas esmaspäeva hommikul ERRi hommikusaates ''Terevisioon'', et Lihula tulistaja on üle kuulatud, kuid tema tegude motiiv jääb ikka veel ebaselgeks.

„Oleme isiku üle kuulanud, see lõpes eile hilisõhtul kella kümne paiku. Täpne motiiv on veel arusaamatu. Me kõrvutame ütlused faktidega, mis oleme ise sündmuspaikadelt kokku kogunud. Loodame, et see motiiv selgub lähiajal,“ selgitas Kõplas. Prefekt ei saanud avalikustada, mida tulistaja ülekuulamisel täpselt rääkis, kuid märkis, et sealt ei tulnud midagi täpset ja pigem olid ütlused äärmiselt ebaselged. 

Kõplase sõnul teab politsei, et isik oli sündmustele eelnevalt tarvitanud teadaolevalt üksi alkoholi ja sõitnud siis autoga poodi. Esialgne kiirtest näitas, et lisaks alkoholile oli tulistaja manustanud ka tugevaid rahusteid. „Alkohol ja retseptiravimid ei käi kokku ja inimene võis selle tagajärjel kaotada reaalsustaju,“ sõnas Kõplas. See, kas rahustid olid seaduslikud ja arsti poolt välja kirjutatud või kuskilt mujalt hangitud, näitab edasine menetlus.

Politsei kutsuti sündmuspaigale infoga, et tulistaja on võtnud kaks pantvangi. Kõplase sõnul ei ole see info seni kinnitust saanud. „Isik ise seda ei väida. Oleme suhelnud ka kohapeal käinud politseinikega ja ka nemad ei kinnita seda. Kui keegi juhtus kohapeal midagi nägema, siis palume sellest politseile teada anda,“ rääkis ta.

Tulistajal oli neli registreeritud tulirelva: kaks püstolit ja kaks püssi, millest üks oli poolautomaatne. Kõplas kinnitas, et kõik relvad olid seaduslikud. Ühe püssi leidis politsei autost, metsast leiti üks poolautomaatne püss ja püstol. Hilisemal läbiotsimisel leiti veel üks relv ja hulgaliselt laskemoona.

Kõplase sõnul teeb politsei praegu koostööd prokuratuuriga, et minna isikut vahistama. „Meie eesmärk on võimalikult palju infot koguda ja see võimalikult kiiresti prokuratuuri saata. Soovime kõigile haavatutele kiiret tervenemist,“ ütles ta lõpetuseks.