Eesti uudised

President Kaljulaid: relv on paratamatult kõrgendatud ohu allikas, mis valedes kätes võib teha palju kurja (9)

Ohtuleht.ee, 7. juuni 2020 20:11
President Kersti Kaljulaid.Foto: Martin Ahven
Pühapäeval avaldas president Kersti Kaljulaid oma sotsiaalmeedias postituse, kus avaldas kaastunnet kõigile isikutele, keda Lihulas toimunu puudutas ning soovis kiiret paranemist vigasaanutele.

"Eestis on 26 000 relvaomanikku. Valdav enamus neist on vastutustundlikud kodanikud. Nad tagavad, et nende relv ei satuks valedesse kätesse, et sellega ei juhtuks tahtmatuid õnnetusi ja ammugi ei kujuta nad ette, et võiksid relva kasutada süütute inimeste vastu või lihtsalt lahkarvamuste lahendamiseks," kirjutas Kaljulaid.

Samal teemal

Kaljulaid tõi välja, et viimastel nädalatel on juhtunud kaks relvadega seotud tõsist intsidenti, mil seaduslikku relva kasutati ebaseaduslikul moel. "Juhtumid on erinevad, kuid mõlemad osutavad vajadusele neist ka õppida. Veel ei saa teha üldistusi, kuid need juhtumid on juba tekitanud ühiskonnas rohkelt küsimusi ja ärevust."

Ühtlasi leidis Kaljulaid, et käes hetk, kus  ühiskonnas peab arutama ja tõsiselt hindama, kui põhjalikult tuntakse inimesi, kelle kätte relvad usaldatakse ja kui põhjalikult tehakse relvaomanikele tausta- ja tervisekontrolle. "Relv on paratamatult kõrgendatud ohu allikas, mis valedes kätes võib teha palju kurja. Julgustan PPA-d relvaloa andmisest keeldumisel kasutama oma kaalutlusõigust alati, kui inimese varasemad teod ja käitumine annab väiksemagi aluse eeldada, et loa taotleja pole aru saanud relvaga kaasnevast suurest vastutusest," kirjutas Kaljulaid. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee