Maailm

The Sunday Times: Skripalid elavad nüüd Uus-Meremaal 

Ohtuleht.ee, 7. juuni 2020 17:58
Aleksandr Petrov (vasakul, tegelikult arst Aleksandr Miškin) ja Ruslan Boširov (tegelikult Anatoli Tšepiga)Foto: AP/Scanpix
FSB varjunimede Aleksandr Petrov (tegelikult arst Aleksandr Miškin) ja Ruslan Boširov (tegelikult Anatoli Tšepiga) all tegutsenud terroristid püüdsid 2018. aasta märtsis Suurbritannias Salisburys tappa tugevatoimelise närvimürgiga Novitšok Venemaa endist luureohvitseri Sergei Skripali ja tema tütart Julijat.  Meedia teatel elavad Skripalid nüüd uute nimede all Uus-Meremaal.

Endine polkovnik Skripal oli Venemaal mõistetud aastateks vangi kodumaa reetmise eest, kuid pääses 2010. aastal, kui USA ja Venemaa vange vahetasid, vabadusse. Ta sai Suurbritannias põgenikustaatuse ja valis oma elukohaks Salisbury.

Ta sõitis pidevalt ringi ja koolitas lääneriikide luuretöötajaid. 4. märtsil 2018 leiti Skripal ja talle Moskvast külla sõitnud tütar Julija teadvusetult ühelt Salisbury pargipingilt. Õnnestus tuvastada, et neid oli mürgitatud Venemaal toodetud Novitšokiga ja õnnestus ka nende elu päästa.

Pärast seda kadusid isa ja tütar vaateväljalt ja alles nüüd kinnitab The Sunday Times, et nad elavad uute nimede all Uus-Meremaal.

Samal teemal

03.03.2020
MEEDIA: Skripalid soovivad alustada uut elu Austraalias
15.10.2019
UUS PALJASTUS: Skripalide mürgitaja käis GRU kindrali tütre pulmas
05.03.2019
AASTA SALISBURY MÜRGIRÜNNAKUST: ohvri poeg saatis Putinile kirja ja peaminister May käis linlastega kohtumas

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee