Eesti uudised

AJATELG | Mida teame Lihulas toimunud tulistamisest praeguseks hetkeks 

Ohtuleht.ee, 7. juuni 2020 15:18
Miks küll? 32aastane Mikk tulistas talle tundmatute inimeste ja politsei suunas.Foto: Robin Roots
Laupäevase rahuliku õhtupooliku rikkus ärev teade, mille järgi toimus Lihulas tulistamine. Hiljem selgus, et 32aastane mees tappis kaks inimest ja haavas veel kolme. Viimaste hulgas olid ka 3aastane ja 5aastane laps.

Õhtuleht toob lugejateni ajatelje infoga, mis juhtunust teada on:

06.06.2020

21.40

sai politsei teate, et Lihula Olerexi tankla juures on Subaru sõitnud otsa kahele sõidukile, kuid lisaks tabanud veel ka tankla seina. Kahtlustatav üritas sündmuskohalt põgeneda. Vaata eksklusiivseid fotosid ja videot SIIT!

Kõik sai alguse tanklas. Foto: Robin Roots

Kümmekond minutit hiljem...

Politsei saab teate, et pealtnägija mootorrattaga järgneb kahtlustatavale.

Veel mõned minutid ja...

Järgnevad kõned teatega, et toimub tulistamine.

Tulistamine Tuudi teel

Politsei sõnul tulistas 32aastane mees viite inimest, kellest üks hukkus sündmuskohal, teine kiirabiautos. Hukkusid täiskasvanud inimesed. Tabamuse said veel üks täisealine ja kaks last – 3aastane ja 5aastane. Lapsed on stabiilses, kuid raskes seisus haiglas. Täiskasvanu lubati kodusele ravile.

Foto: Robin Roots

Südaöö paiku

Tulistaja seikleb öises metsas, politsei tema kannul. "Sündmuskohti oli mitu ja tulistamisi palju," kirjeldas prefekt Kaido Kõplas ja avaldas, et isik avas tule ka politseinike pihta ja toimus tulevahetus.

07.06.2020

00.40 

Tabati  32aastane kahtlusalune. Selgub info, et kannatanud inimesed ei olnud tulistajaga tuttavad. Olid lihtsalt isikud, kes olid valel ajal vales kohas.

Miks küll? 32aastane Mikk tulistas talle tundmatute inimeste ja politsei suunas. Foto: Robin Roots

03.00

Selgub, et tulistajal on kehtiv relvaluba ning tema nimele registreeritud neljast tulirelvast on leitud kolm. 

03.30

Õhtulehe ajakirjaniku sõnul polnud sel ajal Lihulas ja selle ümbruses näha kedagi muud peale politseinike ja politseibusside. Ametivõimud olid blokeerinud mitmed teed ega lasknud inimesi kuskilt läbi. 

10.00 

Selgub, et tulistaja tabas ka politseiametnikku, aga kuul tabas õnneks kiivrit.  Tulistajal on seos kaitseliiduga.

Kahtlustatavana tabatud mees on seadusega pahuksis olnud ka varasemalt, kuid kehtivaid karistusi tal hetkel ei ole. Mees omab relvaluba, kuid hetkel pole veel selge, et millega ta tulistas. Tulistajalt võeti ära mitmeid tulirelvi.

Uurijatel on alust arvata, et mees oli tarvitanud alkoholi, kuid kahtlustatakse ka võimalike teiste ainete tarvitamist. Vaata rohkem SIIT!

11.20

Peaminister ja siseminister avaldavad hukkunute lähedastele kaastunnet. Vaata SIIT!

12.15

Õhtuleht avalikustab mehe, kes eile Lihulas tulistas. Tegu on 32aastase Mikk Tarrastega, kes on väliselt leebe, meditsiini õendusega tegelev eraettevõtja. Tema elukaaslane on lastega Tallinnas tegelev eriarst, nende peres sirgub kaks last, pere pidas parajasti plaani uue kodu ostmiseks. „See on meile nii suur šokk – kuidas Mikk, mis toimus, kuidas üldse selline asi võimalik on,“ ahastab mehe tuttav. Vaata SIIT!

32aastane Mikk Tarraste. Foto: Erakogu

12.47

Sündmuskoht on politseilindiga piiratud. Eemal vedeleb kraavis tulistaja käsutuses olnud Subaru. Juba varakult enne sündmuspaika on näha, et autoga on rallitud ka teepervedel.

Politseilindiga piiratud sündmuskoht. Foto: Aldo Luud

13.19

Tulistaja Lihulas asuv maakodu on samuti politseilindiga piiratud. Tegu on erakliku taluga, mida ümbritseb paks mets ja soo. Vaata SIIT!

Tulistaja Lihulas asuv maakoht oli pühapäeval samuti piiratud politseilindiga. Foto: Robin Roots

14.49

Politsei teisaldas Lihula tulistaja Subaru. Vaata SIIT!

Politsei teisaldas Subaru. Foto: Robin Roots

15.00

Lääneranna vallavanema Mikk Pikkmetsa sõnul hukkus tulistamises kohalik apteeker. Vaata SIIT!

15.45

Politsei teatas, et leviv info, et lisaks tulistajale oli Subarus veel teinegi inimene, ei ole kinnitust leidnud ja neile teadaolevalt oli tulistaja autos üksinda.

"Praeguseks on selgunud, et autos, mille suunas mees tule avas, oli kokku viis inimest – 58aastane mees, 61aastane naine ning 5aastane, 3aastane ja 9aastane laps. Autos olnud naine ja mees olid nende laste vanavanemad," selgitas Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt pühapäeval.

"61aastane naine suri saadud vigastustesse, 5- ja 3aastane laps on raskes seisundis haiglas. 58aastane mees lubati täna hommikul kodusele ravile. Autos olnud 9aastase lapse vaatas kiirabi kohapeal üle, temaga oli kõik korras ja ta anti üle lapsevanemale. Hukkunud mootorrattur oli 40aastane mees."

Uurimine jätkub.

Samal teemal

08.05.2020
Lääne prefekt: Lihula tulistaja motiiv pole veel teada, tema ütlused on äärmiselt ebaselged
07.05.2020
Lihula tulistamise müsteeriumid: kaks haihtunud pantvangi ja kaks tapmist 800 meetri peal
07.05.2020
President Kaljulaid: relv on paratamatult kõrgendatud ohu allikas, mis valedes kätes võib teha palju kurja
07.05.2020
Elu tagasihoidlikus Tuudi külas: „Siinkandis lastakse kogu aeg. Küll õhku, mitte inimesi.“