Eesti uudised

Siseminister Mart Helme: avaldan kaastunnet hukkunute lähedastele 

Toimetas Katrin Rohtla, 7. juuni 2020 11:23
Mart HelmeFoto: Martin Ahven
Siseminister ja peaminister avaldavad kaastunnet Lihula tulistamises hukkunute lähedastele.

„Avaldan kaastunnet täna öösel traagiliste sündmuste tagajärjel hukkunute lähedastele. Soovin vigastada saanutele kiiret paranemist,“ märgib siseminister Mart Helme saadetud pressiteates.

„On uskumatu, et meil Eestis võivad aset leida taolised juhtumid ja traagiliseks teeb asjaolu, et sellisesse olukorda satuvad täiesti süütud inimesed, eriti lapsed,“ nendib Helme, et tegu on kahetsusväärse juhtumiga.

„Peame tänulikud olema politseinikele, kiirreageerijatele ja arstidele ning kõikidele teistele, kes väga kiiresti suutsid olukorra kontrolli alla võtta,“ tõi Helme välja.

„Loomulikult analüüsime koos politseiga aset leidnud juhtumit põhjalikult ja teeme sellest täiendavad järeldused,“ lisas siseminister.

Kaastunnet avaldab ka peaminister Jüri Ratas: "Täna öösel Lääneranna vallas toimunu on kirjeldamatult kurb. Minu siiras kaastunne kahe hukkunu lähedastele, soovin kiiret tervenemist kannatanutele, sealhulgas kahele väikesele lapsele. 

Samuti tunnustan Politsei- ja Piirivalveametit, kelle operatiivse tegutsemisega saadi ohtlik olukord kontrolli alla. Tulistaja on vahi alla võetud ja nüüd selgitavad õiguskaitseasutused välja selle traagilise juhtumi tagamaad."

Samal teemal

07.06.2020
Lihula tulistaja on kaitseliidu taustaga, tulevahetuses sai pihta ka politseinik
07.06.2020
ÕL VIDEO JA GALERII SÜNDMUSKOHALT | Tulistamine Lihulas: 32aastane mees tappis kaks inimest, kolm inimest sai vigastada. Kahtlusalune tabati