Maailm

Washingtonis oodatakse laupäeval seni suurimaid meeleavaldusi (1)

Toimetas Eigo Kaljurand, 6. juuni 2020 14:56
Meeleavaldaja Washingtonis.Foto: Reuters/Scanpix
25. mail tappis Minneapolise politseinik mustanahalise George Floydi, hoides oma põlve tema kaela peal kuni too lämbus. USA võimude sõnul kujunevad laupäevased meeleavaldused seni rahvarohkeimateks.

"Meil on informatsiooni, mis viitab sellele, et laupäeval toimuv meeleavaldus võib olla linna ajaloo üks rahvarohkeimaid kogunemisi," rääkis Washingtoni politseiülem Peter Newsham kohalikule meediale, lisades, et suurem osa kesklinnast on liiklusele juba varakult suletud.

Samal teemal

Newsham ei täpsustanud, millist rahvahulka meeleavaldusele oodatakse. Meedia ennustab, et kohale tuleb kümneid tuhandeid inimesi. Aktivistid  loodavad protestima saada ligi miljon inimest, kirjutab Reuters.

Reedel toimusid marsid ja meeleavaldused muuhulgas Atlantas, Los Angeleses, Minneapolises, Miamis, New Yorkis ja Denveris, Protestid olid valdavalt rahumeelsed, kuid pinge püsib endiselt suur.

Mitmes osariigis on võimud astunud samme politsei tegevuse reformimiseks. Minneapolise linnajuhid otsustasid, et Floydile saatuslikuks saanud kägistamisvõtted on edaspidi keelatud. California kuberner Gavin Newsom kinnitas, et neilgi on sama plaan. Denveri ringkonnakohtunik käskis politseil lõpetada pisargaasi, plastkuulide ja välkgranaatide kasutamine, millega üritati meeleavaldusi ohjata.

Põhja-Carolina kuberner Roy Cooper palus sealsetes riigiasutustes laupäeval langetada Floydi auks lipud. Osariigis toimub ka mehe mälestusteenistust, mida televisoon üle kannab.

Samal teemal

05.05.2020
Lugeja olukorrast USAs | Kelle probleem see on?
05.05.2020
Mihkel Raud rassismist Ameerikas: minu tumedanahalised sõbrad ütlevad, et neil on raskem tööd või eluasemelaenu saada
05.05.2020
OTSEBLOGI | MÄSSUD AMEERIKAS: toimus George Floydi mälestusteenistus, Trumpi tahetakse kohtusse kaevata