Eesti uudised

Tõnis Erilaiu autorikülg

PATUNE LINN: politsei lakkamatu kemplemine kodutute hulguste ja pordunaistega  

Tõnis Erilaid, 6. juuni 2020 00:22
ÕNNETUD JA KIUSATUD : Vanalinna tänavad, hoovid ja kuurid olid kodutuist tulvil ka pärast Tallinna pommitamist 1944. aastal.Foto: Johannes Greenberg. „Kodutud “. 1944. Eesti kunstimuuseum
Jahedavõitu õhtupoolikul neljapäeval 6. juunil 1940 tormas politsei Tallinna kesklinna suurhaarangule. Järgmisel päeval võisid ajalehed kirjutada: „Südalinn oli ligi neli tundi ümber piiratud. Politsei pidas jahti hulgustele. Kontrollimisele võeti kõik sihitult hulkujad, pinkidel magajad, tänaval teiste tülitajad ja üldse kõik, kes paistsid kahtlased.“ Osa kinnipüütuist hirmutati ja kuulati kohapeal üle. Arvata 70 inimest viidi kriminaalpolitseisse. „Enamikus avalikud naised ja hulgused,“ märgiti ajalehtedes. See oli Tallinnas viimane, aga kaugeltki mitte esimene ajujaht eluheidikutele.

„Eriti rohkesti oli põhjakihti kuuluvaid isikuid liikumas Viru, Harju, Rüütli, Suur-Karja, Aia ja Dunkri tänava ümbruses. Rohkesti leiti kodutuid ja avalikke naisi ka puiesteedelt. Kõigile kinnipeetuile tehti teatavaks, et kui nad ei loobu öisest hulkumisest, rahurikkumisest ja prostitutsioonist, siis ootab neid väljasaatmine Tallinnast ja paigutamine tööpõlgurite laagrisse,“ hoiatab Rahvaleht. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

29.05.2020
OLI SIIS VAJA SEDA RÄMPSU TRÜKKIDA? Romaanivõistlus viis kirjastuse juhi nilbuste eest süüpinki
23.05.2020
GÖRLIDE UDUNE JA TUME ARGIPÄEV: härrad eelistavad blondiine
15.05.2020
Mitme näoga Leonhard Ritt: ülekaranud enamlaste diviisiülemast sai Vabadussõja kangelane, aga ka riigivaras ja röövel
08.05.2020
Ajaloo saladus: kas Pariisi kuulsaim kurtisaan ja hilisem miljonäriproua oli tõesti Tallinna kojamehe tütar?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee