Eesti uudised

Jõhvi volikogu manööverdas kohaliku suurärimehe Ossipenko võimult eemale

Max Kaur jäi Jõhvi juhiks: umbusaldatakse hoopis volikogu esimeest 

Asso Ladva, 4. juuni 2020 16:49
JÄTKAB AMETIS: Umbusaldsuavaldus Jõhvi vallavanema Max Kauri vastu kukkus kolinal läbi.Foto: ARNO SAAR
„Kohal oli 12 volikogu liiget ja umbusaldusavaldus Max Kauri vastu ei läinud läbi. Küll aga esitati umbusaldusavaldus volikogu esimehe Eduard Easti vastu, mida volikogu hakkab arutama järgmisel istungil 18. juunil,“ ütleb valimisliidu "Jõhvi Eest" fraktsiooni juht Niina Neglason.

Enne volikogu kokku tulemist ütles Keskerakonna Jõhvi osakonna esimees Martin Repinski, et kui kõik kokkulepped peavad, siis luuakse uus koalitsioon, kuhu lisaks Keskerakonnale kuuluvad Reformierakond, valimisliit „Jõhvi Eest“ ning vabad saadikud olemasolevatest rühmadest. Neglasoni sõnul asjad nii ka läksid.

Neglason ei soostu ennustama, kui pikalt uuel ühendusel Jõhvi juhtida õnnestub, kuid praegu nad loodavad ikkagi viljakale koostööle. Enne neljapäevast volikogu istungit detailidesse veel ei laskutud, kuid juba järgmise nädala alguses on kavas kokku saada ning kokku leppida, millised asjad on vaja Jõhvis ära teha.

Kauri umbusaldamise algatanud East ja teine keskerakondlane Arthur Seppern visati juba kolmapäeval erakonnast välja, ajendiks oli umbusalduse avaldamine oma erakonnakaaslasele.

„Eastile ja Arthur Seppernile anti aega teisipäeva õhtuni, et nad võtaksid oma allkirja umbusaldusavalduselt tagasi,“ selgitab Repinski. „Ilmselt ta ei hinnanud olukorda õigesti või arvas, et erakond blufib, kuigi temaga sai korduvalt räägitud. Kolmapäeval otsustas erakonna juhatus nad erakonnast välja heita, sest oma erakonna liikme vastu umbusaldust ei avaldata.“

Repinski sõnul käib teiste umbusaldajate, kes pärit kohaliku ärimehe Nikolai Ossipenko juhitavast valimisliidust „Jõhvi, meie kodu“, ümber paras trall.

„See, et nad allkirjad tagasi võtsid on lihtsalt tsirkus,“ sõnab Repinski. „Nad tahavad sellega muljet jätta, et kogu umbusaldamine on Keskerakonna siseasi. Paljud neist sooviksid liituda uue võimuliiduga, aga neid on kõvasti survestatud – pakutud häid ametikohti ja kõike muud, mida nad soovivad – peaasi, et nad meiega ei liituks.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee