Eesti uudised

Põdrale otsa sõitnud auto juht haiglas, auto põlenud 

Arvo Uustalu, 3. juuni 2020, 21:25
ÜKSIK ÕUNAPUU: Põdrale otsa sõitnud juhil ei olnud õnne ka seetõttu, et auto leidis üles ainsa teeäärse puu.Foto: politsei
„Olen siin elanud 57 aastat, aga põtra nägin esimest korda,“ tõdeb mees, kelle talu maal kasvanud õunapuusse põrutas põdraga kokku põrganud Audi A6.

Teisipäeval kella 22.30 ajal jooksis Võru vallas Võru–Räpina maantee viiendal kilomeetril 74aastase mehe juhitud Audi A6 ette põder. Audi kihutas kokkupõrke järel teelt välja vastu puud ning süttis. Juht viidi algul Lõuna-Eesti haiglasse, seejärel edasi Tartu ülikooli kliinikumi.
Teeäärse talu omanik Aivar ütles, et kuigi roolis olnud härra sai viga, oli viimasel ka meeletult õnne. „Auto katus oli peaaegu vastu tema nägu ja auto süttis praktiliselt kohe.  Kinnikiilunud autoukse korral poleks ta praegu elus,“ räägib ta.

Saatuse iroonia on, et Aivari sõnul pole suhteliselt tiheda asustusega piirkonnas põtru nähtud teab mis asjast. „Pool tundi enne õnnetust nägin, kuidas see eelmise aasta põdravasikas mööda maanteed uitas ja sattus küll küla poole, küll tagasi meie bussipeatuse juurde, mille juures ta lõpuks ta saatuslikult teed ületas. Tahtsin veel temast pilti teha, aga ta oli liiga kaugel. Läksin siis tuppa ja kuulsin poole tunni pärast, et mingi tugev mütsatus käis. Oli kohe kahtlus, et midagi on maanteel juhtunud,“ räägib ta.

Tema sõnul oli šokis juhil adrenaliinitulvas veel nii palju jaksu, et põleva auto ümber käia. Ühe möödasõitja sõnul üritanud juht koguni autost oma asju kätte saada. Juht sai nõnda raskelt viga, et kohapeal teda alkomeetrisse puhuma panna ei saanud ja tema kainus selgub hiljem.

Auto kapotil kümmekond meetrit puuni kaasa sõitnud põdrast elulooma ei olnud. Taluomaniku sõnul oli põdra surm silmapilkne ning jahimeestel jäi vaid üle auto kõrval lebanud korjus ära toimetada. 

Õnnetus juhtus kõigest mõni tund hiljem rängast avariist, kus sai raskelt viga rattaga järve paiskunud poiss. Tegu on sama vallaga, kahe õnnetuskoha vahet on vaid kaheksa-üheksa kilomeetrit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee