Maailm

TONKSUKEELD: Briti valitsuse uued koroonapiirangud sattusid pilkelaviini alla 

Toimetas Aare Kartau, 3. juuni 2020 12:59
Valitsuse hinnangul on piirangu eesmärk inimesi koroonaviiruse eest kaitsta.Foto: Reuters/Scanpix
Suurbritannia peaminister Boris Johnsoni valitsust ja selle kehtestatud uusi koroonapiiranguid tabasid teisipäeval pilkenooled. Seksipiiranguks nimetatud reegel tekitas rahva seas palju segadust, vahendab Reuters.

Esmaspäeval tehti Inglismaa koroonaeeskirjadesse muudatus, mille kohaselt ei tohi keegi osaleda kogunemistel, mis toimuvad siseruumides ning koosnevad kahest või enamast isikust. Briti tabloidid ristisid selle kohe ümber „tonksukeeluks“. See tekitas ka rahva seas palju kõneainet – paljud arvasid, et selle täitmist on võimatu kontrollida ja üleüldse on tegu igati jabura reegliga.

Samal teemal

Briti elamumajanduse alamminister Simon Clarke kommenteeris piirangut kohalikus LBC raadios. „Selle abil saame olla kindlad, et inimesed ei viibi öösiti kodust eemal,“ selgitas Clarke. Kui ministrilt küsiti, kas reeglitega on paaridel lubatud õues nahistada, ütles muhelev Clarke, et koroonaviiruse ülekandumise risk on vabas õhus palju väiksem kui siseruumides. „Arusaadavalt ei õhuta me inimesi siiski midagi sellist väljas tegema,“ lausus minister.

Twitteris leviv #sexban on Suurbritannias kiirelt populaarsust kogunud. Mõned britid osutavad sellega Boris Johnsoni ebatraditsioonilisele eraelule, teised aga peaministri vanemnõuniku Dominic Cummingsi karantiinireeglite rikkumisele. Konservatiivne parlamendiliige Tobias Ellwood teatas, et kõnealune piirang on absurdne. „Mul on hea meel öelda, et see on naeruväärne,“ sõnas Ellwood. 

Samal teemal

04.04.2020
Boris Johnson pani oma pojale pika ja erakordselt tähendusrikka nime
01.04.2020
UURING: britid pelgaksid kodust lahkuda ka pärast karantiini kaotamist