Poliitika

Riigikogu saadikute küsimusterahe all olid Ratas, Luik ja Kiik 

Johanna-Kadri Kuusk, 3. juuni 2020 11:58
Peaminister Jüri Ratas riigikogusFoto: Robin Roots
Riigikogu liikmete küsimustele vastavad infotunnis peaminister Jüri Ratas, kaitseminister Jüri Luik ning sotsiaalminister Tanel Kiik.

 

Jüri Ratas vastab küsimustele erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK), põhiseaduse toimimise, kriisimeetmete, Euroopa Liidu abipaketi, alushariduse ja laste võrdse kohtlemise, koalitsioonilepingu, valitsuse seisukohtade, täiendava tööjõu, teiseks laineks valmistumise ning kriisist väljumise kohta.

Tanel Kiik vastab küsimustele töökorralduse ja Terviseameti tegevuse kohta

Jüri Ratas kinnitas Kaja Kallase küsimuse peale, et ERJK kadumisega ei kao seal pooleli jäänud menetlused. 

Reformierakondlane Urmas Kruuse uuris peaministrilt, miks on üldse tarvis ERJKd kaotama, kui selle töö tulemus on olnud näiteks kohtulahendeid vaadates sajaprotsendiline. Samuti uuris Kruuse, miks ei võta peaminister arvesse riigikontrolli arvamust, et ERJK kaotamine ei ole mõistlik. 

''Siin ongi meie vahel suur erinevus. Mina austan riigikontrolli tegevust. Reformierakond on seda hoopis halvustanud,'' torkas peaminister vastu. Ta lisas, et kuigi muudatuse põhiseaduslik aspekt tuleb läbi arutada, ei ole tema teada riigikontroll kunagi öelnud, et ERJK kaotamine oleks põhiseadusevastane.

Teemaks tuli ka terviseameti algatus, et avalikes randades ei ole enam vajalikud avalikud tualetid, riietuskabiinid ja prügikastid. Reformierakondlased Hele Everaud ja Urmas kruuse tundsid muret, kuidas saab selliste hädavajalike asjade kaotamist üldse lubada. Tanel Kiik kinnitas neile mõlemale korduvalt, et see küsimus puudutab enim pisemaid randu ja otseloomulikult jäävad suurematesse avalikesse randadesse alles kõik riietuskabiinid, prügikastid ja avalikud tualetid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee