Poliitika

Monika Haukanõmm liitus Keskerakonnaga 

Johanna-Kadri Kuusk, 3. juuni 2020 11:09
Monika HaukanõmmFoto: Teet Malsroos
Keskerakonnaga liitus Tallinna Perearstikeskuse juhatuse esimees ja Riigikogu XIII koosseisu liige Monika Haukanõmm. Erakonna esimees Jüri Ratas võtab uue liikme avasüli vastu.

„Olles aktiivselt tegev tervishoiuvaldkonnas tunnetan vajadust panustada sotsiaalhoolekandesse ja tervishoidu, sest valdkond vajab mõningaid muutusi ning nende elluviimiseks peab ise aktiivselt kaasa lööma,“ ütles Monika Haukanõmm.

„Eestis on vaja julgeid otsuseid, et hooldekoduteenus oleks inimlikult soe ja hooliv, samas kaasaegne ja inimestele taskukohase hinnaga, mis aitab inimestel väärikalt vananeda. Samuti olen valmis pingutama, et omastehooldus oleks laiapõhjalisem ning tugisüsteem puuetega inimestele tõhusam,“ selgitas Haukanõmm ja lisas, et Eestil tuleks võtta eeskuju heaoluriikidest, kus sotsiaalkulude osakaal avaliku sektori eelarvest on märksa kõrgem.

„Sel viisil saame senisest rohkem panustada tervist ja toimetulekut toetavatele tegevusele. Elame järjest kauem, aga haigemana ehk tervena elatud aastad lühenevad. Pean oluliseks, et kvaliteetne tervishoiuteenus oleks kättesaadav üle Eesti. Selleks on aga vaja tugevdada perearstisüsteemi,“ lausus Haukanõmm.

Haukanõmm lööb aktiivselt kaasa vabatahtlikus tegevuses - ta on Eesti Paralümpiakomitee/Estonian Paralympic Committee president, Eesti Puuetega Inimeste Koda juhatuse esimees ja Eesti Puuetega Inimeste Fondi nõukogu liige.

„Monika Haukanõmm on ennast tõestanud nii tervise- ja sotsiaalvaldkonnas kui laiemalt poliitikas panustades. Tal on tahet, oskusi ja teadmisi, kuidas Eesti sotsiaalpoliitikat senisest inimkesksemaks kujundada. Keskerakond on alati toetanud solidaarse ja õiglase riigi ehitamist ning tähtsustanud seejuures tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna arengut. Olen kindel, et Monika Haukanõmme ühinemine meiega aitab neid olulisi valdkondi nii kohalikul kui riigi tasandil tugevdada,“ sõnas peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee