Video: Tiina Kõrtsini
Gitta Riener | Video: Tiina Kõrtsini 3. juuni 2020 12:35
Tänavu ei nõuta, et avalikes supluskohades peaksid olema prügikastid, tualettruumid ja riietuskabiinid. Õhtulehe reporter uuris Tallinnas Stroomi rannas jalutajate käest, mida nemad sellest arvavad. "Siis läheb mustemaks see asi veel, kui praegu on," arvab rannas ilusat ilma nautiv mees. Stroomi rannas jalutav naisterahvas arvab, et prügi ju visatakse kohe maha ja rahvas ei hoia randa puhtana. "Õhtuti on ju siin joomapeod. Siis ikka ju pudelid vedelavad. Mõtle, kui lapsed tulevad ja paljajalu jooksevad, siis on ju klaasikillud jalas," tõdes naine. 

Lapsega jalutav naisterahvas räägib, et nii kui esimene päikesekiir väljas, tullakse Stroomi randa päevitama ja paratamatult tekib inimestel seal ka prügi. Tema sõnul kõik ei ole võib-olla nii korralikud, et veavad endaga prügikotte kaasas. Nii et prügi jääb paratamatult randa maha. 

Vanem proua räägib, et tema on Stroomi rannaga rahul ja teistes randades ta ei käi. "Siin on kõik korras. Siin on rannavalve ja prügikastid," sõnab naine. 

G4S rannavalve vahetusvanema Nikitia Berendejeva sõnul hoolitakse sellest, et inimestel oleks Stroomi rannas mugav viibida. "Kõik vajalikud asjad, mis siin rannas peaksid olema, kõik need tingimused on loodud," kinnitab mees.