MEELEAVALDAJA: Bostoni meeleavaldaja hoiab käes silti, millel on kirjas „Ärge tulistage!“. Ehkki linnas on olnud suurem osa proteste rahumeelsed, esineb ka vägivaldseid vahejuhtumeid.Foto: AFP/Scanpix
Maailm
2. juuni 2020 22:55

Rahutused on jõudnud ka USA eestlasteni (1)

Minneapolisest alguse saanud rahutustelaine möllab kogu Ameerika Ühendriikides ning on muutunud tõsiseks probleemiks. Olukorda nõustusid kirjeldama kolm USAs elavat eestlast.

Bostonis Massachusettsis elava Bostoni ülikooli doktorandi Kertu Tensoni jõudsid protestid vaid mõni päev pärast George Floydi tapmist. Tema sõnul on vähemalt Bostonis olnud enamik proteste rahumeelsed, ent on esinenud ka vägivaldsemaid vahejuhtumeid, mida on eestlanna sõnul meedias rohkem kajastatud. „George Floydi mõrv oli lihtsalt viimane piisk karikasse. Selliseid rassiliselt motiveeritud mõrvajuhtumeid on kahjuks liiga palju,“ ütleb Tenso. Tema sõnul näitab statistika – tõenäosus, et politseinik tulistab relvastamata mustanahalist meest, on kolm korda suurem kui valge relvastamata mehe puhul. „Siinne rassiline ebavõrdsus on süstemaatiline ja teadusuuringutega tõestatud pea igas valdkonnas: mitte ainult kriminaalsüsteemis, vaid ka hariduses, majutuses ja tervishoius. Seega ma ei imesta, et USA nüüd rahutuste küüsis on,“ selgitas Bostoni ülikooli doktorant, kes lisas, et järjekordne mõrv politsei poolt oli vaid katalüsaator.

Edasi lugemiseks:

Telli Õhtuleht Kirjastuse digipakett ja saad

Vaata võimalusi
  • ligipääsu kogu Õhtulehe tasulisele sisule
  • vähem reklaami
  • jagada lugemisõigust nelja sõbraga
Näita vähem
1 € / kuu9.99 € / kuu
-90%
Telli

Osta üks artikkel

Ühe artikli lugemisõigus
  • Ühe artikli lugemisõigus
Näita vähem
3.99