Krimi

Peeter Helme kaitsja: politseiprovokaator ületas lubamatult kuriteole kihutamise piiri (3)

Siim Randla, 3. juuni 2020 05:47
Peeter HelmeFoto: Teet Malsroos
Kohtu ette saadetud Postimehe endise peatoimetaja Peeter Helme kaitsja kinnitusel ületas politseinikust provokaator kuriteo matkimise ja sellele kihutamise vahelise piiri, Helmet süüdistatakse lapseealise seksuaalse ahvatlemise katses.

Vandeadvokaat Raul Ainla sõnul õhutas politseiprovokaator Helmet kuriteole, aga too ei pannud seda toime. Isegi kui politseinik esines alaealisena, ei teadnud tema kaitstav isik, et suhtleb alaealisega. „Asjas pole kannatanut,“ ütleb Ainla. „Suheldi suhtlusportaalis virtuaalselt, suhtluspartnerit polnud võimalik näha ja tema vanust tuvastada,“ selgitas Ainla. „Prokuratuuri arvates on see kuriteokatse, kuna tegemist oli kuritegu matkiva politseinikuga, mitte lapseealise suhtluspartneriga. Seega Helme ei suhelnud lapseealisega, vaid politseiprovokaatoriga, kes ületas lubamatult kuriteo matkimise ja kuriteole kihutamise vahelise piiri,“ rääkis Ainla. 

Harju maakohus arutab Helme süüasja juunis. Kaitsja sõnul hakatakse vaidlema ka selle üle, kust läheb seksuaalse ahvatlemise ja kust kuriteo matkimise ja provotseerimise piir.

Peeter Helme on varasemalt öelnud Eesti Ekspressile, et ta käis interneti jututoas „Armastuse saal“ ja ajas seal nilbet juttu. Oma sõnul arvas Helme, et ta räägib täiskasvanuga.

Samal teemal

07.04.2020
POSTIMEHE PEATOIMETAJA SALAELU: Peeter Helmet süüdistatakse 12aastase tüdruku ahistamises

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee